Neptun z dofinansowaniem z Urzędu Marszałkowskiego

Tymoteusz Myrda: gratuluję prezydentowi pozyskania tak dużych środków
przebudowa obiektu Neptun w Głogowie

Przy okazji wizyty Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy w Głogowie zaglądamy na plac budowy przy obiekcie Neptun. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 9 mln złotych, ale także ze środków Funduszu Odrzańskiego, z którego zostaną zakupione kajaki do wypożyczalni przy Neptunie.

– W tym miejscu po zakończeniu prac krzyżować się będą szlaki komunikacyjne. Wodny na Odrze, kolejowy przystanek PKP PLK przy Starym Mieście oraz szlaki rowerowe. Neptun wraca do głogowian i do turystów, którzy będą mogli dotrzeć tutaj i do naszego miasta także koleją, drogą wodną lub na rowerze. A to wszystko możliwe dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim i wsparciu finansowym od samorządu naszego województwa – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz  i wicemarszałek województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda na konferencji prasowej

– Gratuluję prezydentowi Głogowa pozyskania tak dużych środków na to urokliwe miejsce. To będzie piękne miejsce turystyczne. Wierzę, że mieszkańcy Dolnego Śląska będą tu przyjeżdżać by spędzić czas w tym historycznym mieście. Przetną się tutaj dwie trasy cyklostrady dolnośląskiej – Trasa Doliny Baryczy oraz BLUEVELO. Mam nadzieję, że Głogów pozyska środki w naszym przyszłorocznym konkursie by te trasy wybudować. Sam przyjadę tu na rowerze z Lubina – mówi Tymoteusz Myrda Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz  i wicemarszałek województwa dolnośląskiego Tymoteusz Myrda na konferencji prasowej

Jako samorządy województwa podpisaliśmy z Urzędem Marszałkowskim porozumienie dotyczące współfinansowania dokumentacji związanej z trasami rowerowymi. A są to bardzo duże środki zapisane w nowej perspektywie unijnej województwa dolnośląskiego, bo łącznie ponad 30 mln Euro – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.  

Tymoteusz Myrda przypomina także o uruchomieniu przez Koleje Dolnośląskie – podlegające pod Urząd Marszałkowski – wielu nowych połączeń kolejowych.

pociąg kolei dolnośląskich

Pracujemy teraz nad koleją Zagłębia Miedziowego, która połączy Lubin, Polkowice i Głogów, ale także obejmie swoją trasą Radwanice, Gaworzyce, Żukowice co przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców małych miejscowości i tym samym da możliwość komunikacji z całym Zagłębiem Miedziowym. Pracujemy także nad rewitalizacją odcinka Przemków –Chocianów przez Niegosławice, Gaworzyce i Żukowice. Czyli w Głogowie kolejowym spotkają się trzy kierunki – jeden istniejący z Rudnej i dwa nowe – mówi Tymoteusz Myrda Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska