Mario Szaban i jego premiera koncertowa

Muzyczna uczta już za miesiąc w Centrum Kultury!
Mariusz szaban plakat

26 października odbędzie się koncert w wykonaniu Mario Szaban zatytułowany „Pomiędzy niebem, a ziemią”. Jest to premiera koncertowa pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa.

Początek wydarzenia o godzinie 19:00 w Centrum Kultury MOK w Głogowie

Bilet: 60 – 50 zł

Mario Szaban o płycie:

Jeżeli wsłuchasz się w ten album, to oznacza jedno – zostaniesz z nim na ciut dłużej niż na chwilę z… miłości do dźwięków. Tego jestem pewny. Ja też tak miewam

„Znajdziesz tu ludzi, zdarzenia, nostalgię, niepewność, wdzięczność, miłość… tkaną barwami przeżyć i moich kompozycji. Zarówno te najsubtelniejsze jak i te najboleśniej brzmiące dźwięki – wszystkie opisują spory fragment – wymagających ekstremalnej wytrzymałości – szlaków mojego życia.”

„POMIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ” – MARIO SZABAN

Mariusz Szaban aka Mario Szaban – wokalista, kompozytor, autor, producent muzyczny. Ma na swoim koncie dwa albumy studyjne „Pierwszy stopień” 2006 r., który rozszedł się w ilości 3 tys. egzemplarzy oraz „Second degree” w 2011 r. Drugi album nagrywany był i masteringowany w studio nagraniowym w Los Angeles w Chalice Recording Studios. Na rynku muzycznym Mario jest od 1997 r.

Najpopularniejszym singlem Mariusza Szabana jest „DOBRO ZA DOBRO” oraz utwór ”JAK NATCHNIENI” do słów Jacka Cygana i muzyki Wiaczesława Smołokowskiego. Z tym właśnie utworem, napisanym specjalnie dla niego, Mario zaprezentował się w premierach opolskich w 2007 r. Występował również na największych polskich scenach festiwalowych takich jak Sopot. Reprezentował Polskę na festiwalach zagranicznych odbierając liczne nagrody. W 2018 r. zdobył tytuł najlepszego wykonawcy 39. Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów (SMAK) Piosenki im. Janusza Kofty, co zaowocowało m.in. współpracą nad tekstami na jego trzecią płytę, ze znanym i uwielbianym m.in. Rafałem Bryndalem. W 2022 roku napisał muzykę do widowiskowego spektaklu muzycznego „JUTRO WRÓCIMY DO DOMU” w reżyserii Roberta Czechowskiego i Michała Wnuka do scenariusza Tomasza Olczaka w kooperacji dwóch teatrów – głogowskiego Teatru im. Andreasa Gryphiusa oraz Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze.

Na albumie „POMIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ” usłyszymy bardzo emocjonalne teksty takich autorów, jak Janusz Onufrowicz, Justyna Holm czy Mateusz Krautwurst. Wszystkie kompozycje są autorstwa Mariusza Szabana. Na basie usłyszymy nadzwyczajnego Bartka Królika oraz duet wokalny z Pati Gola. Na płycie zagrali wyborni „muzyczni snajperzy”: Tomek Mądzielewski, Janek Wierzbicki, Jacek Piskorz, Kamil Barański, Bartek Pająk, Wojtek Doleżyczek, Grzech Piotrowski, Ignacy Wendt, Marcin Kajper, Pati Gola, Karolina Matyas, Ania Lubiak-Osmycka, Wojtek Hartman, Mario Jagoda. Premiera albumu „POMIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ” miała miejsce 21.09.2023r.

Premiera koncertowa albumu „POMIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ” będzie miała miejsce na scenie Centrum Kultury MOK w Głogowie, z którym to miejscem artysta był związany przez ostatnie kilka lat jako trener wokalny, muzyk i kompozytor. Premiera koncertowa to kilkunastu muzyków na scenie, co oznacza wielką muzyczną ucztę.

MUZYCY: Mario Szaban, Kamil Barański, Bartek Pająk, Jan Wierzbicki, Wojtek Doleżyczek, Jarek Kaczmarczyk, Tomasz Mądzielewski,

CHÓREK: Patrycja Gola, Irena Kijewska, Kamil Bijoś

SMYKI: Lucjan Szaliński- Bałwan, Mario Jagoda, Agnieszka Dobrzyńska, Ania Wróbel

realizator dźwięku – Marcin Baran

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie