Wystawa fotografii przyrody w mikro i makrowymiarze

Biblioteka przy ul. Perseusza zaprasz na wystawę zdjęć Michała Sękowskiego
aparat-fotograf-pixabay

Biblioteka przy ul. Perseusza 13 zaprasza na wystawę fotografii pt. „Moja podróż pomiędzy światami”, której autorem jest Michał Sękowski. Ekspozycję będzie można oglądać w Galerii Czytelnika do końca października.

Michał Sękowski to kolejny lokalny artysta, którego talent można podziwiać w Galerii Czytelnika w BLOGu, czyli bibliotece przy ul. Perseusza 13. Tym razem biblioteczny hol będą zdobić fotografie przyrody w mikro-i makrowymiarze. Michał Sękowski w swoich pracach utrwalił ulotne chwile – zachód słońca, owady przysiadające na liściach, światło załamujące się w kropli rosy. Wystawę fotografii „Moja podróż między światami” można oglądać do końca października w godzinach otwarcia biblioteki.

Michał Sękowski – urodził się w rodzinie ludzi wrażliwych na piękno otaczającego świata. Mama artystka o wrażliwej duszy, dziadek zawodowy fotograf, babcia również uzdolniona choć sama nie rozwinęła swych talentów z pewnością w genach przekazała je następnym pokoleniom. Od dziadka uczył się sztuki fotografowania, spędzał z nim wiele godzin na rozmowach o technice powstawania obrazu na kliszy fotograficznej, o budowie obiektywów i aparatów. Całe dzieciństwo spędził w ciemni jego zakładu fotograficznego. Gdy był starszy, rozmowy poszerzyły się o tematy z dziedzin fizyki, mechaniki, elektryki, rozmawiali o świecie i wszechświecie, o kosmosie, przyrodzie, historii, a nawet polityce. Dzięki niemu jest tym, kim jest: inżynierem z duszą artysty, człowiekiem wielu pasji i zainteresowań.


Nadesłane przez Bibliotekę Lokalną Osiedla Głogowskiego