Głogowski Klub Judo z powołaniami na Mistrzostwa Europy!

Zawodnicy GKJ będą walczyć o medale w Izraelu!
głogowski Klub judo zawodnicy w strojach judo

Dwóch zawodników Głogowskiego Klubu Judo – Filip Juras oraz Mateusz Surma – otrzymało powołanie na Mistrzostwa Europy odbywające się 17.06.23 – 18.06.23 w Izraelu.

Zawodnicy Głogowskiego Klubu Judo w strojach judo

Do zawodów zostało powołanych 8 osób z Polski, w tym dwóch z głogowskiego klubu. Będą walczyć w dwóch formułach Gi oraz NoGi w kategorii wiekowej junior młodszy U16. Jednocześnie trenerka Paulina Juras została powołana przez Polski Związek Ju-jitsu Sportowego jako Trener Asystent Trenera Kadry Narodowej.

Jesteśmy dumni z naszych zawodników oraz Pani Trener, mamy nadzieję, że nie sprzedadzą tanio skóry i będą godnie reprezentować nasz kraj, miasto oraz klub. Od dłuższego czasu chłopcy jeżdżą na dodatkowe treningi do zaprzyjaźnionego klubu Cyklon z Zielonej Góry, gdzie treningi prowadzi Piotr Firlej są również wspierani treningowo przez klub Legion Głogów przez trenerów Macieja Domińczaka oraz Rafała Kaczmarka. Dodatkowo pomocny jest również Marcin Szpociński, który dogląda zawodników podczas klubowych treningów. GKJ długo nie posiadał żadnego zawodnika w Kadrze Narodowej Ju-jitsu, a po raz pierwszy w historii nasz trener został powołany na trenera wspomagającego Kadrę Narodową – zaznacza dumny Prezes Głogowskiego Klubu Judo Arkadiusz Juras.

Nadesłane przez: GKJ