Sukcesy młodych wirtuozów z głogowskiej szkoły muzycznej

Brawo dla młodych muzyków!
Mikołaj Skibiszewski i Lena Kuczyńska ze swoim akompaniatorem panem Michałem Malcem po ogłoszeniu wyników konkursu

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie cieszy się kolejnymi sukcesami, które w ostatnim czasie odnieśli jej uczniowie na konkursach muzycznych.

Pod koniec kwietnia, dwoje uczniów z klasy skrzypiec pani Katarzyny Kuczyńskiej uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie „Talenty muzyczne 2023”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu, a przesłuchania konkursowe odbywały się w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Kuczyńska z klasy I oraz Mikołaj Skibiszewski z klasy II szkoły muzycznej I stopnia.

Zarówno Lena, jak i Mikołaj zaprezentowali się wspaniale i zdobyli I miejsca ex aequo w swojej grupie wiekowej. Uczniom na konkursie akompaniował pan Michał Malec.

Marta Kopcik, uczennica II klasy szkoły muzycznej I stopnia,brała udział w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym „VIRTUOSO!” dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Konkurs został przeprowadzony w dniach 17-30 kwietnia 2023 r. przez Fundację Wspierającą Rozwój Kultury „AULOS” w Toruniu. Konkurs realizowany był w formule online – oceniane zostały nagrania przesłane przez uczestników. Do konkursu swoje nagrania przesłało ponad 500 uczestników ze szkół muzycznych z całej Polski!

Konkursowe nagranie uczennicy głogowskiej szkoły zostało wysoko ocenione przez Jury konkursu, które przyznało Marcie I miejsce, a także specjalne wyróżnienie za najwyższą punktację w ramach specjalności – flet – w grupie wiekowej, w której uczestniczyła.

Nauczycielem młodej flecistki jest pani Karolina Maszk-Mogiła, a na nagraniu przygotowanym na konkurs, uczennicy towarzyszył na fortepianie pan Michał Malec.

Konkursowe laury wywalczone przez uczniów cieszą tym bardziej, że cała trójka jest dopiero na początku swojej edukacji muzycznej. Liczymy, że sukcesy będą dla nich motywacją do dalszej pracy nad rozwijaniem talentu i zaowocują kolejnymi wspaniałymi wynikami!

mówi Agnieszka Berest, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Głogowie.

Przypominamy, że głogowska szkoła muzyczna prowadzi obecnie rekrutację na nowy rok szkolny. Na złożenie wniosku o przyjęcie do pierwszej klasy pozostał czas do najbliższego piątku (12 maja). Przesłuchania kandydatów odbywać się będą 19 i 20 maja.

Naukę w Państwowej Szkole Muzycznej mogą rozpocząć dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Szczegółowe informacje o trwającej rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej szkoły www.gov.pl/psmglogow

Źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna w Głogowie