150 kandydatów na egzaminie do 1 klasy!

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów cieszy się coraz większym zainteresowaniem
szkoła-mistrzostwa-sportowego-chrobry-Głogów_na zdjęciu chłopcy podczas treningu

Z roku na rok wzrasta ilość uczestników na egzaminach do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów. Na poniedziałkowych testach sprawnościowych do 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego pojawiło się blisko 150 kandydatów. Liczba robi wrażenie.

To dla nas bardzo ważny dzień. Ilość uczestników świadczy o tym, że nasza praca jest doceniana w szerszym obszarze i bardzo jesteśmy z tego zadowoleni. Mamy nadzieję, że za tą ilością młodych piłkarzy pójdzie też jakość. Chłopcy są poddawani testom motorycznym, a także z zakresu działań indywidualnych i drużynowych. Co jest też bardzo istotne i bardzo nas cieszy to fakt, że z obecnych uczniów 8. klasy około 95 procent również bierze udział w dalszym etapie szkolenia. To pokazuje, że Ci chłopcy i ich rodzice są usatysfakcjonowani poziomem szkolenia i nauki

powiedział Jarosław Wielgus, dyrektor ds. sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów.

W ciągu blisko 4-godzinnego egzaminu, kandydaci przeszli przez test szybkości, prowadzenia piłki, mocy – skoku w dal, gry 1×1 i gier 11×11. Teraz czas na podsumowanie wyników i wyłonienie przyszłych uczniów szkoły i piłkarzy Chrobrego Głogów.

Źródło: Sebastian Górski