Co zrobić z psią kupą?

Dla jednych oczywiste, za innych zbyt trudne
grafika NIE UDAWAJ że nie widzisz psia kupa akcja miejska

Nie trzeba długo szukać, by odnaleźć psie kupy pozostawione na trawniku. Na długości około kilkudziesięciu metrów znaleźliśmy ich kilkanaście. Fuj! A przeszliśmy niewielki fragment bulwaru.

Jak dotrzeć do właścicieli psów by sprzątali po swoich pupilach?

grafika akcji Nie udawaj ze nie widzisz logo akcji i napis oraz logosy partnerów akcji

❎ Nie ma osobnych koszy na psie odchody – to najczęstsza wymówka właścicieli psów by nie posprzątać po tym, gdy ich piesek zrobił kupkę na miejskim trawniku czy chodniku.
Nie trzeba specjalnych koszy na śmieci, by wyrzucić psie odchody!

Nie wiesz co zrobić z kupą twojego psa? Podpowiadamy!

  1. Możesz kupkę zabrać ze sobą do domu! Toaleta jest dobrym miejscem, by wyrzucić tam kupkę! Aaaaa… nie masz woreczka? Pamiętaj, że to twoim obowiązkiem jest posprzątać po twoim psie, a inni mieszkańcy nie muszą fundować ci woreczków.
  2. Możesz kupkę zapakować do woreczka i wyrzucić do najbliższego śmietnika. Nie potrzebujesz żadnych specjalnych woreczków, mogą być te zwykłe. W tym zwykłym śmietniku lądują także pampersy z kupką po dziecku, więc możesz podpatrzeć i zrobić to samo!

❎ Inny argument – płacę podatek za psa, więc nie sprzątam!
Opata roczna za pasa nie zwalnia cię z obowiązku sprzątania! Nie ma przepisu zwalniającego cię z tego obowiązku na podstawie okazania dowodu zapłaty.
Są za to mandaty.  

Pamiętaj! Żyjesz w mieście i prawo nakazuje ci sprzątanie po twojej własności jaką jest pies. W przeciwnym razie grozi Ci mandat za zaniechanie tej czynności. Mandat może wynieść nawet 500 złotych.

Dlaczego musisz sprzątać po swoim psie? Przypominamy!
1. Bo twoja psia kupa nie wygląda ładnie na trawniku, na którym mogą bawić się też dzieci!
2. Bo odchody po twoim psie, gdy rozstaną rozmyte przez deszcz, mogą roznosić bakterie! Głównie pałeczkę okrężnicy (Escherichia coli).
3. Nie! Wdepnięcie w psią kupę nie przynosi szczęścia, tylko smród w domu!
4. Kupa twojego psa zostawiona na chodniku lub trawie  – może być zagrożeniem nie tylko dla dziecka, ale także dla innego psa!
5. Trawnik to nie ubikacja dla twojego psa. Trawnik jest przede wszystkim dla ludzi!

Podsumowując: nie trać czasu na zastanawianie się kto powinien posprzątać po twoim psie! Ty jesteś jego właścicielem, więc i pies i kupa należy do ciebie.

Popatrz, rób tak:

grafika sprzątaj po swoim psie nie udawaj że nie widzisz Razem zadbajmy o nasze miasto

Nie udawaj, że nie widzisz gdy ktoś nie sprząta po swoim psie! Reaguj! Razem zadbajmy o nasze miasto.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska, D. Jęczmionka