Sprzątanie i wandalizm – koszty

Nie udawaj, że nie widzisz! Naprawa aktów wandalizmu kosztuje bardzo dużo!
grafika akcji Nie udawaj że nie widzisz

Ile kosztuje wandalizm? Dużo! Corocznie na naprawy aktów wandalizmu wydajemy około 100 tysięcy złotych!

grafika akcji Nie udawaj ze nie widzisz logo akcji i napis oraz logosy partnerów akcji

Zniszczenie szyby wiaty przystankowej to koszt naprawy ok. 2.500 złotych! A miesięcznie wymienianych jest kilka szyb! Roczny koszt wymiany rozbitych przez wandali szyb przy głogowskich przystankach to 50 tysięcy złotych.

Wandale najczęściej niszczą ławki, kosze na śmieci, łamią paliki przy nowo nasadzonych drzewach, ale także kradną kwiaty z klombów. W ubiegłym roku zdewastowano toalety przy bulwarze nadodrzańskim. Sama wymiana uchwytu dla niepełnosprawnych w tej toalecie kosztowała 1 tysiąc złotych. Naprawa zniszczonych lamp ledowych na bulwarze kosztowała głogowian około 30 tysięcy złotych. Naprawa zniszczonych w lipcu trampolin na bulwarze to kolejny wydatek z budżetu miasta – 1.600 złotych. Zabicie zabytkowej 100-letniej lipy na cmentarzu przy ul. Legnickiej – nie do wycenienia!

Musimy reagować na każdy, nawet najmniejszy akt wandalizmu! Nie bądźmy obojętni. Za te pieniądze można zrobić wiele innych rzeczy dla miasta i naszych mieszkańców: więcej drzew czy więcej kwiatów w klombach. Naprawa aktów wandalizmu to pieniądze wyrzucone po prostu w błoto. Zwracajmy uwagę na to, co się wokół nas dzieje, dzwońmy na policję – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Ile kosztuje sprzątanie miasta? 710 tysięcy złotych rocznie! Sześć grup pracowników interwencyjnych sprzątających miejskie tereny to koszt z budżetu miasta – 488 tys. złotych. Sprzątanie w soboty, niedziele i święta – ok. 53 tysiące. Do tego należy doliczyć wiosenne sprzątanie po właścicielach psów – 430 zł za jeden hektar terenu. Wszystko to jednak zbyt mało by w mieście było czysto i ładnie! A przecież to nasze wspólne pieniądze! Wszyscy składamy się na to! Wszyscy też składamy się także na naprawę aktów wandalizmu.

Dlatego zwracamy się do wszystkich mieszkańców, którym zależy na czystym i ładnym Głogowie: reagujcie! Nie zgadzajcie się na śmiecenie, niszczenie, zwracajcie uwagę tym, którzy nie sprzątają po swoich psach! Zgłaszajcie policji natychmiast wszelkie akty wandalizmu!

Nie udawajcie, że nie widzicie! Razem zadbajmy o nasze miasto!

Plakat grafika akcji Nie udawaj ze nie widzisz logo akcji i napis oraz logosy partnerów akcji