I Głogowski Festiwal Historyczny

Serdecznie zapraszamy!
baner festiwalu historycznego w Głogowie

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zaprasza wszystkich mieszkańców na I Głogowski Festiwal Historyczny, który odbędzie się w sobotę 1 kwietnia na Rynku Starego Miasta.

Drodzy Głogowianie, serdecznie zapraszam Was na to wyjątkowe wydarzenie związane z historią naszego miasta i zakończeniem walk o Głogów. Odwiedźcie Stare Miasto 1 kwietnia, gdzie odbędzie się zlot grup rekonstrukcji historycznych i pojazdów militarnych z lat 1939 – 1945. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników historii II Wojny Światowej oraz dla tych, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w tym temacie. Do zobaczenia!

zaprasza prezydent.

Z okazji 78. rocznicy zakończenia walk o Głogów do naszego miasta przyjedzie 200 rekonstruktorów z całej Polski. Podczas festiwalu będzie można obejrzeć dioramy historyczne, pojazdy z okresu II Wojny Światowej, zabytkowe rowery, sylwetki żołnierzy walczący w latach 1939-1945 oraz modę z tamtego okresu. Uczestników wydarzenia będziemy częstować wojskową grochówką.

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą Bogusław Wołoszański oraz Łukasz Kazek.

Plan wydarzenia:

31.03 (piątek) – Hala Widowiskowo-Sportowa

10:00 – 12:00 ➡️ lekcja historii dla szkół podstawowych „Głogów – moje miasto, moja Ojczyzna”. Spotkanie z odtwórcami historycznymi

01.04 (sobota) – Rynek Starego Miasta

9:00 – 18:00 ➡️ prezentacja grup rekonstrukcyjnych oraz uzbrojenia Wojska Polskiego

12:00 – 13:00 ➡️ przemarsz grup rekonstrukcyjnych ulicami Starego Miasta

15:00 – 16:00 ➡️ Łukasz Kazek – prelekcja History Story

16:00 – 17:30 ➡️ Bogusław Wołoszański – spotkanie z legendą programów historycznych

17:30 – 18:30 ➡️ „Głogów 1945 w najnowszych publikacjach i badaniach historycznych” – spotkanie autorskie z Robertem Primke, Maciejem Szczerepą i Wojciechem Szczerepą (Bóbr 1945)