Jedź z MOK-iem do Capitolu!

„Blaszany bębenek” i „Priscilla, Królowa Pustyni. Musical” – Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na wspólny wyjazd do teatru!
teatr-muzyczny-capitol-we-wroclawiu

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza głogowian na prawdziwą ucztę – spektakle muzyczne w Teatrze Capitol we Wrocławiu!

🎭 Pierwsza propozycja to „Blaszany Bębenek” w aranżacji artystów z teatru muzycznego Capitol. W musicalu aż 15 piosenek, taniec, scenografia i kostiumy, a do tego gra aktorska i orkiestra!

„Blaszany bębenek”, czyli pierwsza część tzw. „gdańskiej trylogii” Grassa, opowiada o Gdańsku przed i podczas II wojny światowej. Splatają się w niej losy gdańskich Polaków, Niemców i Kaszubów, rysując tło dla opowieści o dorastaniu i dojrzewaniu w cieniu Historii.

Historia chłopca, który nie chciał rosnąć, a swój protest wobec świata dorosłych wyrażał, bębniąc w blaszany bębenek. W teatralnej adaptacji opowieść ta przenosi się do sklepu z zabawkami. W głównej roli – po raz pierwszy w historii musicalu – występuje lalka, animowana przez aktorkę tintamareska. A że główny bohater jest także urodzonym showmanem (bębenek!), mamy „wodewil” – efektowny show z elementami farsy i burleski.

Wyjazd na spektakl: 17 lutego, godz. 16:00 (wyjazd spod MOK). Cena: 120 zł (bilet i transport). Ilość miejsc ograniczona! Kto pierwszy ten lepszy!

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZEDSTAWIENIA BLASZANY BĘBENEK

🎭 Propozycja druga to „Priscilla, Królowa Pustyni. Musical”. Na motywach filmu wyprodukowanego przez Latent Image/Specific Films. Dystrybucja: Metro-Goldwyn-Mayer Inc.

Musical powstał na bazie filmu z 1994 roku. I film, i teatralna adaptacja, opowiadają historię dwóch drag queens i kobiety trans, przemierzających kraj starym busem – tytułową Priscillą. Podróż na występy w mieście „daleko od szosy” okaże się dla nich podróżą w głąb własnych serc. Ta wybuchowa mieszanka kina drogi, wątków queer i musicalu jest opowieścią o tym, jak szukać i znaleźć siebie w świecie, który wcale nam tego nie ułatwia.

Ścieżka dźwiękowa „Priscilli” to składanka hitów takich jak „What’s Love Got to Do with It?” Tiny Turner, „Go West” Village People, „I Will Survive” Glorii Gaynor, „Girls Just Wanna Have Fun” Cyndi Lauper czy „Always on My Mind” Elvisa Presleya. Teatr Muzyczny Capitol uzyskał licencję non-replica, a to znaczy, że wystawimy ten musical z własnymi kostiumami, dekoracjami i choreografią

Wyjazd na spektakl: 24 lutego, godz. 16:00 (spod MOK). cena: 120 złotych (bilet + transport). Ilość miejsc ograniczona!

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SPEKTAKLU „Priscilla, Królowa Pustyni”

Zapisy: Biuro Obsługi Klienta MOK, tel. 76 833 65 74.
Spieszcie się!

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska