Nie tylko miasto buduje mieszkania w Głogowie

Zobaczcie jak zmienia się nasze miasto również dzięki budowie mieszkań developerskich
budowa bloku developerskiego [rzy ul. Sikorskiego w Głogowie

W 2023 roku zostanie oddany do użytku koszarowiec, który jest obecnie remontowany.

Powstaną tu 64 mieszkania dla głogowian. Oddanie koszarowca zakończy nasze prace związane z budownictwem miasta na tym terenie. Remontowany jest właśnie przez dewelopera ostatni już budynek – na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Gen. Bema. Przypomnę, że w ubiegłym roku przekazaliśmy klucze do ostatniego z czterech budynków TBS. Łącznie powstały tam 124 mieszkania – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Z budownictwem TBS przenieśliśmy się teraz na osiedle Żarków. W trakcie jest budowa dwóch budynków z planowanych siedmiu.

Budynki TBS nr 19 i 20 będą oddane w tym roku. Łącznie 48 mieszkań, po 24 w każdym. Swym wyglądem będą nawiązywać do znajdujących się tu niegdyś XIX – wiecznych koszar – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Planujemy budowę bloku mieszkalnego na ok. 100 mieszkań na Nowym Piastowie oraz remont budynku po Domu Samotnej Matki.

Ale nie tylko głogowski samorząd buduje mieszkania dla głogowian. W mieście trwa kilka inwestycji developerskich, jak np. budowa bloku przy ul. Głowackiego, Sikorskiego, Złotej Podkowie, Bolesława Śmiałego, Bolesława Wysokiego. Na Nowym Piastowie powstają także domki jednorodzinne i w zabudowie szeregowej, a na Starym Mieście kończą się prace przy kamienicy przy ul. Świętego Mikołaja.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska, DGL NEWS archiwum