Agregaty prądotwórcze już na Ukrainie

Prezydent Głogowa: dziękuję za pomoc w zorganizowaniu tej akcji!
transport agregatów na Ukrainę

Otrzymaliśmy informację, że agregaty prądotwórcze, które zebrało miasto dotarły bezpiecznie na Ukrainę i zostały odebrane przez przedstawicieli Kamieńca Podolskiego.

– Zebraliśmy 7 agregatów, które zostały podarowane przez nasze spółki i mieszkańców. To szczególnie ważne wsparcie, gdy Rosjanie niszczą ukraińską infrastrukturę energetyczną. Agregaty będą wykorzystywane w naszym mieście partnerskim – Kamieńcu Podolskim, będą wpierać funkcjonowanie ważnych ośrodków kamienieckich, jak na przykład szpital – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

W akcję włączyły się miejskie spółki: GPK Głogów, TBS, PWiK. Komunikacja Miejska przewiozła agregaty na granicę. Urządzenia przekazali także mieszkańcy: pan Piotr i pan Jerzy.

– Bardzo dziękuję za tę pomoc. Dziś agregaty to artykuły pierwszej potrzeby. Na pewno bardzo się przydadzą w Kamieńcu. Cieszę się, że akcja zyskała poparcie, na ostatniej sesji radna Elżbieta Rybak zgłaszała także takie zapotrzebowanie. Strona ukraińska odebrała dziś rano agregaty – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Zdjęcia: UM w Głogowie