Uwaga! Pilnie potrzebna krew!

Walka o życie wielu ludzi trwa a Twoja krew może uratować im życie.
Mężczyzna oddający krew

Stany krwi grup ujemnych O (-), A (-), B (-) oraz grupy O(+) w Regionalnym  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu są na bardzo niskim poziomie, dlatego Centrum apeluje o krew. W szpitalach przebywa wielu pacjentów (w tym oczekujących na przeszczep), którzy potrzebują krwi grup ujemnych.

Nadzieja jest jednak w mieszkańcach Dolnego Śląska. To właśnie Państwo mogą uratować niejedno życie. Każda kropla krwi jest w tej chwili na wagę złota.

informuje Monika Kopeć z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

W związku z tak trudną sytuacją, RCKIK we Wrocławiu zaprasza wszystkich  potencjalnych dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum we Wrocławiu, Terenowych Oddziałów w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz na akcje wyjazdowe.

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.

Każdy krwiodawca przyjęty zostanie z otwartymi ramionami. W takim trudnym czasie trzeba pamiętać, by pomagać sobie nawzajem.

dodaje Monika Kopeć.

Wszystkie informacje dotyczące telefonów, adresów Terenowych Oddziałów oraz najbliższych akcji znajdziesz na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/

Przypominamy, że w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów oraz zjeść lekki posiłek.

Przypominamy profil Krwiodawcy:

🩸 wiek: 18-65 lat

🩸 waga: minimum 50 kg

🩸 bardzo dobry stan zdrowia

🩸 ważny dokument tożsamości ze zdjęciem

🩸 wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku

Źródło: Regionalne  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu