Powstaje Park Przemysłowy

Prezydent: każdy parter tego projektu ma swoją rolę i przydzielone zadania
podpisanie-listu-intencyjnego-w-sparwie-powstania-Parku-Przemyslowego

Jubileusz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej był okazją by wspólnie z LSSE, Agencją Rozwoju Przemysłu oraz z samorządami, w tym naszym głogowskim, podpisać porozumienie o współpracy przy utworzeniu nowego Parku Przemysłowego.

– Współpraca Głogowa z LSSE układa się bardzo dobrze, chcemy razem robić dużo rzeczy dla naszego miasta i jego mieszkańców. Jednym z bardzo ważnych zadań jest powstanie Parku Przemysłowego – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Prace nad przyszłym Parkiem Przemysłowym prowadzone wspólnie z LSSE oraz gminami Kotla i wiejską Głogów trwają od wielu miesięcy. Powstanie tego Parku to szansa na nowe miejsca pracy, także dla głogowian.

– Park Przemysłowy obejmuje tereny gmin Kotla i wiejskiej Głogów, ale i samorząd głogowski ma w tym swój udział, bo wiemy, że Głogów, nasi mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą zyskać na Parku bardzo dużo, a samo oddziaływanie Parku na nasze miasto będzie bardzo duże. Myślimy tutaj o bardzo dużych inwestorach, którzy zdecydują się zainwestować na terenie Parku. Park Przemysłowy będzie miał wpływ na rozwój całego naszego regionu  – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Jak mówi prezydent  – Głogów jest nie tylko partnerem tego zadania, ale to miasto Głogów weźmie na siebie ogrom nowych zadań związanych z powstaniem usług i oferty szeroko rozumianej dla potencjalnych inwestorów i ich pracowników. Bo oni nie tylko będą tam pracować, ale także spędzać czas wolny, głównie w Głogowie, korzystać z usług głogowskich przedsiębiorców, ofert naszych jednostek, od szkół i przedszkoli do spółek. To także rozwój mieszkalnictwa.

– Jesteśmy świadomi nowych wyzwań i trudnych zadań jakie za chwile staną przed samorządem miejskim, ale to ogromna szansa dla mieszkańców. Miejsca pracy to jedno, ale drugie równie ważne to szansa dla istniejącego w mieście biznesu. Pracujemy wspólnie by zapewnić przyszłość i rozwój dla naszych małych ojczyzn i mieszkańców. Każdy partner tego projektu ma swoją rolę i przydzielone zadania. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia, ale cieszę się, że jako Głogów mamy w tym swój udział – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Zdjęcie: LSSE