Za nami rozstrzygnięcie 4. edycji konkursu „Zostań Mistrzem Segregacji”

W tym roku nagrody otrzymało 205 uczniów z przedszkoli i szkół. Zobacz pełną listę nagrodzonych!
rozstrzygnięcie konkursu Zostań Mistrzem Segregacji

Wczoraj, 27 września, w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu „Zostań Mistrzem Segregacji”. Zwieńczeniem gali był interaktywny spektakl dla dzieci „Bukiet Talentów” Teatru „Kultureska”.

W konkursie, organizowanym wspólnie przez Gminę Miejską Głogów oraz GPK Głogów, wzięło udział 31 placówek z terenu Gminy Miejskiej Głogów. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie zbiórki surowców wtórnych poprzez utrwalanie nawyku systematycznej zbiórki odpadów i poprawnej ich segregacji.

To niezwykle ważne, aby uczyć dzieci już od najmłodszych lat, jak segregować odpady. Dzięki temu Głogów będzie jeszcze piękniejszy, zadbany oraz przyjazny środowisku.

mówił Rafael Rokaszewicz, Prezydent Głogowa.

Dzieci zebrały łącznie 41 226,5 kg surowców wtórnych, powstałych w ich gospodarstwach domowych. Surowce zostały podzielone na 5 frakcji – małe elektroodpady (8 293 kg), nakrętki (2 657 kg), makulatura (28 226,5 kg), baterie (1 790 kg) oraz puszki aluminiowe (260 kg).

To ogromna pomoc i wsparcie dla naszej codziennej działalności

dziękował zebranym Zbigniew Rybka, Prezes Zarządu GPK Głogów.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – indywidualnej dla uczniów oraz dla placówek oświatowych. Dzieci zawoziły odpady do głogowskich PSZOKów, gdzie były ważone. Następnie uczniowie otrzymywali w zamian za oddane surowce „EKO punkty”, które były automatycznie zapisywane również na konto placówki, do której uczęszczały.

Suma nagród ufundowanych przez GPK Głogów dla przedszkoli i szkół wyniosła 5 000 zł. Każda frakcja odpadów była oceniana osobno. Zwycięskie placówki otrzymały bony o wartości 1 000 zł za zajęcie I miejsca w danej kategorii.

W tegorocznej edycji nagrodzeni zostali:

Placówki oświatowe:

  • elektroodpady – Przedszkole Publiczne nr 1 w Głogowie,
  • nakrętki – Katolickie Niepubliczne Przedszkole Boży Domek im. św. Klemensa Hofbauera,
  • makulatura – Przedszkole Publiczne nr 1 w Głogowie,
  • baterie – Przedszkole Publiczne nr 17 w Głogowie,
  • puszki – Katolickie Niepubliczne Przedszkole Boży Domek im. św. Klemensa Hofbauera.

Konkurs indywidualny:

Przedszkole Niepubliczne „ Kubuś Puchatek ” – oddział Grodzka 12

  • Wiktor Krosno,
  • Lia Szałagan.  

Przedszkole Niepubliczne „ Kubuś Puchatek ” – oddział Dobrawy 5 A

  • Oskar Ludwiczak,
  • Aleksander Jewniewicz,
  • Marcel Wenzel,
  • Ida Franczak.          

Przedszkole Niepubliczne „ Kubuś Puchatek ” – oddział Królewska 5

  • Lena Kałasznik.            

Przedszkole Niepubliczne Tęczowe Nutki

  • Zofia Kucharska,
  • Sara Szymańska,
  • Hanna Kobiałko,
  • Amelia Puzio,
  • Leon Guzek,
  • Hanna Gujska .            

Przedszkole Niepubliczne Boży Domek

  • Łucja Matuszczak, 
  • Antoni Basiński,
  • Antonina Wodzińska,
  • Amelia Michalak,
  • Agata Kubacka.            

Przedszkole Publiczne nr 1

  • Nikodem Olek,
  • Agata Mazurkiewicz,
  • Mikołaj Romanowicz,
  • Weronika Skawińska.

Przedszkole Publiczne nr 2

  • Agnieszka Kwolek,
  • Filip Więcławski,
  • Wiktoria Bobowik,
  • Maciej Sroczyński,
  • Martyna Święch,
  • Mikołaj Bobowik,
  • Kuba Kijowski.

Przedszkole Publiczne nr 5

  • Bartosz Kowalczyk, 
  • Maja Biernasiuk,
  • Jakub Wawrzynowicz,
  • Blanka Marczewska,
  • Manuela Myciak,
  • Szymon Łysakowski,
  • Maja Kobiałka,
  • Olivier Kurdek.

Przedszkole Publiczne nr 7

  • Maja Pecka,
  • Alan Ptaszyński,
  • Antonina Grębska,
  • Filip Drapiński,
  • Kaja Augustyniak,
  • Damian Matik.       

Przedszkole Publiczne nr 9

  • Mateusz Bury,
  • Julia Czop,
  • Wiktor Szymański,
  • Hanna Korasiak,
  • Zuzanna Czop,
  • Rafał Kocowski,
  • Pola Kęstowicz.

Przedszkole Publiczne nr 10

  • Dorota Lipiec,
  • Michalina Łakomska,
  • Jan Lipiec.     

Przedszkole Publiczne nr 15

  • Podlak Milan.

Przedszkole Publiczne nr 17

  • Zuzanna Bielawa,
  • Maja Łyskawa,
  • Natalia Szałachnowicz,
  • Lena  Łyskawa,
  • Ignacy Magiera,
  • Liliana Milewicz,
  • Julia Machowska.         

Przedszkole Publiczne nr 19

  • Tomasz Sawicki,
  • Hana Tokarek,
  • Martyna Maj,
  • Oskar Gałka,
  • Kacper Gałka.         

Przedszkole Publiczne nr 20

  • Mikołaj Wałecki,
  • Oliwia Irasiak,
  • Oskar Piotrowski,
  • Michalina Katulska.         

Szkoła Podstawowa nr 2

  • Marcel Sabat,
  • Mariusz Pałatyński,
  • Paulina Grześkowiak,
  • Maciej Pałatyński,
  • Michał Kasprzak,
  • Jakub Kurzeja,
  • Wiktoria Kałat.           

Szkoła Podstawowa nr 3

  • Norbert Pietrzak,
  • Julia Kałużny,
  • Paweł Karmazyn,
  • Wiktoria Pietrzak,
  • Laura Łukawska.               

Szkoła Podstawowa nr 6

  • Dawid Przygodzki,
  • Marcin Dąbrowski,
  • Bartosz Biskup,
  • Iga Użarowska,
  • Jakub Warzecha,
  • Szymon Pałczyński,
  • Wiktoria Heinze,
  • Laura Olejnik,
  • Adrian Tylczyński,
  • Wiktor Heinze,
  • Kacper Pałczyński,
  • Brajan Kubik,
  • Iga Soroko,
  • Roksana Janusek,
  • Małgorzata Jankowiak.

Szkoła Podstawowa nr 7

  • Adam Wiśniewski,
  • Aleksander Ciurski,
  • Antoni Kaczmarek,
  • Tomasz Polit,
  • Michał Pecuszok,
  • Justyna Bajon,
  • Michał Kwolek,
  • Natasza Siedy.

Szkoła Podstawowa nr 8

  • Rafał Raczyński,
  • Aleks Sosenko,
  • Bartosz Frankowski.  

Szkoła Podstawowa nr 9

  • Hanna Florczak,
  • Klaudia Brękus,
  • Leon Radosz,
  • Bartosz Galeja,
  • Fabian Duszyński-Fitas,
  • Zofia Borcz.

Szkoła Podstawowa nr 10

  • Mikołaj Kufliński,
  • Szymon Klub,
  • Amelia Żabska,
  • Kalina Łachowska,
  • Kacper Świątek,
  • Agata Klub,
  • Patrycja Hilszczańska,
  • Lena Nabożna,
  • Julia Szuwikowska,
  • Filip Studziński,
  • Jakub Studziński,
  • Roksana Hilszczańska,
  • Mateusz Rup,
  • Piotr Walczuk.

Szkoła Podstawowa nr 11

  • Michał Zych,
  • Olivia Ratałowicz,
  • Maksymilian Pajdzik,
  • Antonina Szejmo,
  • Szymon Łyskawa.         

Szkoła Podstawowa nr 12

  • Zofia Przybysz,
  • Aleksander Białęcki,
  • Zuzanna Piwowarczyk,
  • Filip Rogóż,
  • Aleksandra Skrycka,
  • Krzysztof Guźniczak,
  • Patryk Gajewski,
  • Miłosz Mamet,
  • Tymoteusz Mamet,
  • Antonina Slowek,
  • Nadia Horyń,
  • Wiktoria Dziadura,
  • Dawid Gorzelny,
  • Wiktoria Miszczuk,
  • Filip Bachleda.

Szkoła Podstawowa nr 13

  • Jakub Dudka,
  • Jakub Pieniężny,
  • Mateusz Szulc,
  • Szymon Szulc,
  • Jakub Bałaga.       

Szkoła Podstawowa nr 14

  • Szymon Drozd,
  • Kacper Rąpała,
  • Liliana Osińska,
  • Olga Plewko,
  • Krzysztof Leszczyński,
  • Weronika Więcek,
  • Filip Piotrowski,
  • Mateusz Młynarczyk,
  • Olimpia Latosińska,
  • Arkadiusz Ścisłowski,
  • Wojciech Mazurkiewicz,
  • Oliwia Młynarska,
  • Jagoda Stachowiak,
  • Jakub Kantarowski.

II Liceum Ogólnokształcące

  • Mateusz Zdun,
  • Oliwia Domaradzka,
  • Patrycja Kajrys,
  • Magdalena Marszałek,
  • Patrycja Skrzyniarz,
  • Nicole  Witkowska,
  • Natasza Dawgul,
  • Bartosz Krzyszkowicz,
  • Aleksandra Sobuś,
  • Wiktoria Florczak,
  • Kacper Pośnik,
  • Milena Rudowicz.        

Zespół Szkół Politechnicznych

  • Oliwer Chudzik,
  • Norbert Domagała,
  • Grzegorz Porębski,
  • Mateusz Wójcik,
  • Alan Podlak,
  • Dominik Mirek.                          

Zespół Szkół Ekonomicznych

  • Nikola Faryna,
  • Oliwia Brzezik,
  • Weronika Antczak.

Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych

  • Klaudiusz Rak,
  • Bartosz Budel,
  • Borys Bączkowski,
  • Kacper Szawiel,
  • Tymoteusz Łoziński,
  • Krzysztof Stacewicz,
  • Filip Trojnar,
  • Jakub Dopierała,
  • Jakub Blecharz,
  • Klaudia Kosarewicz,
  • Antoni Jędrzejczak,
  • Michał Kuc.

Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie

  • Anna Czechowska,
  • Kornelia Ciciła,
  • Jakub Chmielowski,
  • Wiktoria Orzechowska,
  • Wiktoria Sznigir.