Trwają przygotowania do niezwykłej wystawy

Nowa wystawa już wkrótce w głogowskim muzeum
wystawa w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w ramach cyklu „Rodzinne historie sztuki” poświęcona będzie Janowi Cybisowi oraz jego żonom: Hannie Rudzkiej-Cybisowej i Helenie Zarembie-Cybisowej.

Już wkrótce w głogowski muzeum będzie można zobaczyć niezwykłą wystawę w ramach cyklu „Rodzinne historie sztuki”.

Muzealna ekipa znowu w trasie, na której znalazł się Toruń, Bydgoszcz, Poznań i Opole. Z tamtejszych muzeów przyjechały do Głogowa prace niezwykłych artystów. Kolejna wystawa w ramach cyklu „Rodzinne historie sztuki” poświęcona będzie Janowi Cybisowi oraz jego żonom: Hannie Rudzkiej-Cybisowej i Helenie Zarembie-Cybisowej.

mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Pracownicy przygotowujący wystawę podkreślają, że ten wybitny kolorysta w pewien sposób związany był z Głogowem. W latach 1908–1916 uczył się bowiem w tutejszym Królewskim Gimnazjum Katolickim. W tym roku mija również 50 lat od śmierci artysty.

Prace nad ekspozycją są już mocno zaawansowane. Wystawę poświęconą Janowi Cybisowi, Hannie Rudzkiej-Cybisowej oraz Helenie Zarembie-Cybisowej będzie można oglądać od września do końca października. Przedsięwzięcie objął swym patronatem prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie