Spotkanie z historią głogowskiej kolegiaty

Muzeum zaprasza na prezentację książki i wykład
Kolegiata w Głogowie, widok z lotu ptaka, zdj. M.Siwek

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie zaprasza na prezentację książki zatytułowanej „Z dziejów kapituły kolegiackiej w Głogowie”, która będzie połączona z wykładem poświęconym archeologicznym odkryciom w kolegiacie.

Publikacja „Z dziejów kapituły kolegiackiej w Głogowie” wydana została wspólnie przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Uniwersytet Zielonogórski oraz zielonogórski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Pretekstem do jej powstania były obchody 900-lecia powołania kapituły. W książce można znaleźć niezwykle ciekawe artykuły traktujące o historii zarówno głogowskiej kolegiaty, jak i kapituły. Wśród autorów są także pracownicy MAH.

mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Wydawnictwo ukazało się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miejskiej Głogów.

Prezentacji publikacji będzie towarzyszył wykład. Wygłosi go Zenon Hendel, kierownik Pracowni Archeologicznych Badań Terenowych MAH. Tematem prelekcji będą archeologiczne odkrycia w kolegiacie głogowskiej w latach 1997–2001.

Spotkanie z historią świątyni i kapituły przy niej funkcjonującej odbędzie się w środę, 27 lipca. Rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie