Siatkarki Piasta w Ogólnopolskich Mistrzostwach

28 Wielki Finał Kinder Joy of Moving – Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce
zawodniczki MKS Piast Głogów na zawodach w siatkówce w Gliwicach

28 Wielki Finał Kinder Joy of Moving – Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce

Od 1 do 3 lipca w Gliwicach odbył się 28 Wielki Finał Kinder Joy of Moving. Prawo startu w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce zdobyły dwa najlepsze zespoły z 16 województw w kategorii : „dwójki”, „trójki” i „czwórki”, dziewcząt oraz chłopców. W Gliwicach zameldowały się 192 zespoły. Ogólnopolski Finał poprzedzony był turniejami eliminacyjnymi, które odbyły się w poszczególnych województwach. Średnio w każdej kategorii startowało około 40 zespołów, co daje łączną liczbę około 640 drużyn walczących o prawo startu na Mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej. W tegorocznej edycji zagrało 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki.

Województwo dolnośląskie w kategorii „dwójek” dziewcząt reprezentowały: Mistrz i Wicemistrz Dolnego Śląska – Akademia Siatkówki Zenit Wrocław oraz MKS Piast Głogów. MKS Piast Głogów w składzie: Oliwia Grzegorzak, Zuzanna Łakomska, Aleksandra Miroś oraz Nadia Libner, trener Justyna Pilecka – zajęły 13. miejsce w Polsce w swojej kategorii. Gratulujemy zawodniczkom sukcesu, dziękujemy za walkę i godne reprezentowanie naszego klubu, miasta oraz województwa na Mistrzostwach Polski.

Niesamowite przeżycia z Gliwic zostaną z nami na zawsze. Szczególnie ceremonia rozpoczęcia, którą poprowadził redaktor sportowy p. Marek Magiera, a otwarcia mistrzostw dokonał Prezes PZPS Sebastian Świderski. Podczas ceremonii 700 zawodników i zawodniczek ułożyło biało-czerwoną flagę oraz usłyszało hymn państwowy. To było niesamowite przeżycie! Spotkania z wybitnymi siatkarzami: Mariuszem Wlazłym, Dorotą Świeniewicz, Marcinem Wiką na długo zapadną w pamięci naszym młodym siatkarkom. Miałyśmy to szczęście wziąć udział w turnieju o tak wielkim formacie, w tak silnej obsadzie ogólnopolskiej. Zagrać mecze pełne emocji, poczuć radość zwycięstwa i gorycz porażki. To przede wszystkim bagaż pełen nowych doświadczeń dla zawodniczek i trenerów – trener i opiekun zespołu Justyn Pilecka.

„Ogromne podziękowania i gratulacje dla całej kadry trenerskiej MKS PIAST GŁOGÓW: Justyny Pileckiej, Sylwii Szczeblewskiej oraz Natalii Grembskiej. Dziękujemy Paulinie Szczeblewskiej, która jako wolontariuszka pracowała pod okiem trenerów z najmłodszą grupą dziewcząt, gdzie swoje pierwsze kroki stawiały nasze finalistki. Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy wspierają swoje pociechy w realizacji ich pasji. Dziękujemy bardzo naszym wspaniałym Kibicom, którzy wspierali nas przez trzy dni rozgrywek i wszystkim, którzy nie mogli być z nami na miejscu, ale ich wsparcie dodawało nam skrzydeł”

zawodniczki MKS Piast Głogów na zawodach w siatkówce w Gliwicach

Nadesłane przez: MKS Piast Głogów