Impreza integracyjna dla dzieci z Ukrainy

Działkowicze z ogródków działkowych „Wisienka” włączyły się w organizację wydarzenia
piknik na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ukraińskich na tereach ogródków działkowych wisienka w Głogowie.25.06.2022r

25 czerwca na ogrodach działkowych „Wisienka’ odbyła się impreza integracyjna dla dzieci z Ukrainy połączona z zakończeniem roku szkolnego i powitaniem wakacji. Imprezę przygotowali pracownicy Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego oraz działkowicze Ogródków Działkowych „Wisienka”.

To nie pierwsze spotkanie zorganizowane przez pracowników Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego dla uchodźców z Ukrainy.

3 czerwca wraz ze wsparciem wolontariuszy z Miejskiego Żłobka Integracyjnego, miejscy urzędnicy przygotowali przygotowali imprezę z okazji Dnia Dziecka przy ul. Wierzbowej zabawę wraz z poczęstunkiem dla dzieci zakwaterowanych w miejscach schronienia dla uchodźców zorganizowanych przez Gminę. Udział wzięło ponad 70 dzieci z Ukrainy. Gry, zabawy, słodycze, owoce, nugetsy, animacje które przygotowały pracownice żłobka i w roli klauna Pan Marek Figiel- sekcja rola bola z MOKu.