Alpinista Kacper Tekieli gościem głogowskiej biblioteki

Spotkanie odbędzie 9 czerwca
kacper tekieli plakat

Kacper Tekieli będzie kolejnym gościem głogowskiej biblioteki w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą”. Spotkanie z alpinistą odbędzie się 9 czerwca o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Wstęp jest wolny.

Kacper Tekieli słynie z brawurowych akcji bicia rekordów wspinaczkowych. W 2019 r. Dokonał podwójnego trawersu Matterhorna, czyli, przejścia wszystkich czterech grani z dwukrotnym zdobyciem wierzchołka w ramach jednej akcji górskiej, w czasie 17,5 godz. A rok później pobił rekord Wielkiej Korony Tatr. Zdobył 14 szczytów w czasie 37,5 godziny. Wielka Korona Tatr to zestaw 14 szczytów o wybitności ponad 100 metrów i wysokości ponad 8000 stóp, czyli 2434 metrów. 2016 roku rekord WKT należał do Alicji Paszczak i wynosił 49 godzin i 14 minut.

Podczas spotkania Kacper Tekieli opowie także o innych drogach wspinaczkowych, górach wysokich i rekordach, akcjach ratunkowych, największych wyzwaniach i planach na przyszłość.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą” dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego partnerstwo dla książki.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie.