Rajd rowerowy z okazji Światowego Dnia Roweru

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 11
światowy dzień roweru w SP 11 w Głogowie. 03.06.2022r

Światowy Dzień Roweru został ustanowiony w 2018 roku, a inicjatorem tego wydarzenia jest były polski kolarz torowy Leszek Sibilski.

W Głogowie, aby uczcić ten dzień SP 11 zorganizowała rajd rowerowy pod patronatem Prezydenta Głogowa.

Osobiście zachęcam wszystkich do jeżdżenia rowerem, sam jak tylko mam chwilę to wsiadam na rower i jeżdżę po mieście

powiedział Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa, który uroczyście otwierał dzisiejsze wydarzenie.

Do udziału w rajdzie zaproszone zostały wszystkie głogowskie podstawówki. W sumie wystartowało kilkaset osób, które w kolumnie, pod eskortą policji, przejechało. Uczestnicy dotarli na teren rekreacyjny, za parkiem linowym.

Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Gręźlikowski który jest sportowcem, multimedalistą ciężarowcem, lekkoatletą, kulturystą.

Zdobył w sumie 100 medali w kilku dyscyplinach sportowych. Jest również pasjonatem wędrówek szlakami średniowiecznych zamków, autorem książki „Zamki, ruiny, legendy”, blogerem, mówcą motywacyjnym i przy tym miłośnikiem roweru. Rocznie przemierza tysiące kilometrów rowerem w trudnych górzystych warunkach. Dojeżdżał rowerem tam, gdzie nawet pełnosprawnemu ciężko się wspiąć pieszo.

Rower może stać się narzędziem do realizacji marzeń a na pewno spełnieniem nas jako ludzi aktywnych i szczęśliwych

mówi Rafał Gręźlikowski.

Światowy dzień roweru zwraca uwagę na korzyści płynące z korzystania z roweru, który jest używany od dwóch stuleci, jest prosty, przystępny cenowo, niezawodny i przyjazny dla środowiska środek transportu.