Jubileuszowy koncert „Rośliny” na Dniach Głogowa!

Głogowski zespół istnieje od 20 lat!
członkowie zespołu Roślina

Zespół Roślina powstał w 2001 roku. W 2009 roku na jakiś czas grupa zawiesiła swoją działalność, ale w końcu wróciła na scenę w nowym składzie. Pierwszy koncert po reaktywacji odbył się na początku 2014 roku. Od tamtej pory Roślina cały czas koncertuje. Pierwsza płyta zespołu wyszła w 2015 roku i zatytułowana była „Na zdrowie”.

W ubiegłym roku zespół obchodził swój jubileusz 20-lecia. Niestety pandemia uniemożliwiła wielkie świętowanie, dlatego koncert który zagrają na tegorocznych Dniach Głogowa będzie wydarzeniem jubileuszowym. Z okazji 20-lecia zespół wydał swoją drugą płytę zatytułowaną „Zielona”. Płytę będzie można kupić podczas niedzielnego koncertu, 5 czerwca, gdzie artyści wystąpią razem z zaproszonymi gośćmi.

Od 20 lat wokalistą jest niezmiennie Krzystof Horka Horacy, natomiast skład reszty zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Dziś grają w składzie:

Norbert Dzielnicki – perkusista, Marcin Reszewicz – gitara basowa, Karol Kikowski , instrumenty klawiszowe i Jacek Krzyszkowski – gitara solowa oraz wokal. Ważną postacią w zespole jest Wojtek Kubiakowski, który pisze teksty piosenek.

Na najnowszej płycie znaleźć można utwory, które stanowią powrót do korzeni i początków zespołu – stare utwory, które zostały przerobione i unowocześnione. Na płycie można znaleźć trochę bluesa, rocka a nawet trochę metalu i reagge.

Gramy taką muzykę jaką chcemy grać. Nie będziemy szli trendem narzucanym przez radio czy aktualną modę. Będziemy robić swoje.

mówi Jacek Krzyszkowski, członek zespołu.

W ubiegłym roku zespół napisał piosenkę dla Klubu Kibica SPS Chrobry Głogów.

Zwróciliśmy się z prośbą do Rośliny o stworzenie takiego hymnu i natychmiast otrzymaliśmy odpowiedź, że to dla nas zrobią. Premiera hymnu odbyła się na deskach głogowskiego teatru, a sam hymn jest idealny, taki jak sobie wymarzyliśmy. Bardzo za to dziękujemy i życzymy kolejnych lat sukcesu na scenie muzycznej.

mówi szefowa Klubu Kibica, Marta Dytwińska-Gawrońska.

Koncert zespołu „Roślina” już 5 czerwca na Placu Festynowym o godzinie 19.00.

Poniżej plakat Dni Głogowa.