Koncert charytatywny i finisaż wystawy

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka na rzecz Ukrainy
budynek z zewnątrz - Miejski Ośrodek Kultury_1

Już w najbliższą sobotę, 28 maja o godz. 19.00 na scenie klubowej Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny.

W tym samym dniu o godzinie 18.00 w Galerii Edukacji Twórczej MOK odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Tomasza Bzdęgi pt. ” W królestwie umierającego słońca II”.

O koncercie:

STREFA NISKICH CIŚNIEŃ Hyperborea – muzyczna podróż do krainy wiecznej szczęśliwości. Strefa Niskich Ciśnień to projekt rawickich muzyków: Krzysztofa Matysiaka, Mariusza Kupczyka, Tomasza Dzikowskiego oraz Michała Dolnego, którego działalność w dużej mierze związana jest z przestrzenią autorskiego teatru, realizowanego wspólnie z rawickim poetą Henrykiem Pawłowskim. Można uznać, że to właśnie doświadczenia nabyte podczas pracy przy spektaklach wypracowały styl zespołu, jego wielowarstwowe brzmienie oraz ilustracyjny charakter. Obecnie grupa promuje instrumentalny materiał zatytułowany Hyperborea, będący muzyczną opowieścią o krainie wiecznej szczęśliwości, do której powstania inspiracją było malarstwo Tomasza Bzdęgi, a konkretnie wystawa o tym samym tytule.

Wstęp do katalogu wystawy: http://www.mok.glogow.pl/ck/index.php/imprezy/29-koncerty/inne/911-w-krolestwie-umierajacego-slonca-ii-wystawa-malarstwa-tomasza-bzdegi

Źródło Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie.