Nie wykorzystałeś jeszcze bonu turystycznego?

Nic straconego! Jego ważność została wydłużona do końca września 2022 roku.
rodzina na wakacjach nad morzem (adobe stock)

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego informuje, że duża liczba mieszkańców Dolnego Śląska nie wykorzystała lub jeszcze nawet nie aktywowała przysługującego im bonu turystycznego. Liczba osób uprawnionych do skorzystania z tego rodzaju płatności do marca 2022 wynosiła 324 074, a łączna kwota niewykorzystanych bonów opiewa na 261 576 500 zł.

Bon turystyczny jest popularnym środkiem płatniczym za usługi turystyczne, który zapewnia wymierne korzyści finansowe przedsiębiorcom z tej branży. Na każde dziecko w wieku do 18 roku życia przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł. Ważność bonu turystycznego została wydłużona do końca września 2022 roku.

Dolnośląska Organizacja Turystyczna za pośrednictwem portalu www.dolnyslask.travel.pl umożliwia skorzystanie z ofert turystycznych, łączących noclegi wraz z atrakcjami. Strona ta skupia ponad 1 000 różnych propozycji skierowanych głównie do rodzin z dziećmi, za które można zapłacić bonem.

Więcej informacji:
https://www.gov.pl/web/gov/polski-bon-turystyczny—dla-dziecka https://bonturystyczny.polska.travel/