Seniorzy z DDP nakręcili się na …pomaganie

Akcję zbierania nakrętek organizuje Paweł Woźniak i OSP Smardzów
Przekazanie-nakretek-Dom-Dziennego-Pobytu-w-Glogowie-05.06.2022r

Seniorzy i kadra Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” zaangażowali się w kolejne przedsięwzięcie: w zbieranie nakrętek, aby wesprzeć leczenie chorego dziecka.

Wczoraj odbyło się przekazanie nakrętek prezesowi Powiatowego Oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych OSP Smardzów, Pawłowi Woźniakowi. OSP Smardzów prowadzi całą akcję i obsługuje ją logistycznie- odbiera, pakuje, segreguje i oddaje do skupu.

Pieniądze zebrane ze sprzedaży nakrętek trafią do Amelki Antczak, która wymaga specjalistycznego leczenia.

Lista chorych dzieci potrzebujących wsparcia jest długa. Paweł Woźniak stara się pomóc każdemu, kto zwróci się do niego o pomoc :

Mamy taką zasadę, że zbieramy około dwóch ton, przekazujemy pieniądze na konkretne dziecko i zaczynamy zbieranie na kolejne dziecko

opowiada druh Paweł Woźniak.

Zarówno seniorzy jak i cała kadra bardzo chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

Od 25 lutego w DDP uruchomiona została pomoc dla Ukrainy. Zebrane rzeczy (koce, żywność, kołdry, odzież) przekazano do jednego z magazynów, który został otwarty na rzecz pomocy Ukrainie.

Zbierane były także pieniądze

Blisko tysiąc złotych przeznaczyliśmy na zakup dedykowanej pomocy dla przyjaciół z Ukrainy – dla czterech kobiet i jednego dziecka

mówi Agnieszka Dyk, kierownik DDP.

Ponadto placówka przygotowała ofertę dla najmłodszych dzieci z Ukrainy:

Dzieci razem z mamami mogą przyjść do naszego Domu na zajęcia międzypokoleniowe-międzynarodowe. Terapeuci zajęciowi przygotowali bogatą ofertę gier i zabaw na świeżym powietrzu.

opowiada Agnieszka Dyk.