Ponad 11 tysięcy Euro na pomoc dla ukraińskich uczniów z SP 3

Efekt współpracy nauczycieli wychowania fizycznego
przekazanie czeku na 11 tysięcy euro w Szkole Podstawowej nr 3 Głogowie

Inicjatorami tej akcji pomocowej są dwaj nauczyciele wychowania fizycznego: Jarosław Bilda ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie oraz Wilhelm Wiens nauczyciel w szkole w Bramsche w Niemczech.

– Od 5 lat w szkole prowadzimy wymianę polsko-niemiecką. Wilhelm zadzwonił do mnie i zapytał jak może pomóc. Odpowiedziałem, że najlepiej zebrać pieniądze, które zostaną przekazane na potrzeby pomocy naszym uczniom z Ukrainy. Połączył nas też rower i właśnie rowerem Wilhelm przyjechał do Głogowa pokonując 700 km – mówi Jarosław Blida nauczyciel wf z SP 3 w Głogowie.

– Wpadłem na pomysł by skoro lubię jeździć na rowerze to może w ten sposób zbiorę pieniądze na rzecz dzieci z Ukrainy, które teraz chodzą do zaprzyjaźnionej szkoły w Głogowie. I tak znajomi i nieznajomi składali się na tę pomoc i kwota w wysokości 11.430 euro została wpłacona na konto miasta Głogowa. Cieszę się, że mogłem pomóc dzieciom w tej szkole – mówi Wilhelm Wiens inicjator akcji ze szkoły w Bramsche.

– To wsparcie zostanie przekazane na konkretną pomoc dla ukraińskich uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3. Bardzo za to dziękuję oby nauczycielom wf – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Obecnie w Szkole Podstawowej nr 3 uczy się 21 dzieci z Ukrainy. Wśród nich są także pierwszoklasiści.

– Od pierwszych dni wojny przygotowywaliśmy się na okoliczność przyjęcia w szkole dzieci z Ukrainy. Łączy nas szczególna więź z rodzinami zakwaterowanymi w pobliżu naszej szkoły. Jako społeczność szkolna razem z mieszkańcami osiedla dbamy o nich ja tylko możemy. A przekazana darowizna będzie bardzo pomocna w niesieniu pomocy naszym Gościom, który okrutny los rzucił setki kilometrów od ich rodzinnych stron – mówi Ernest Kłósek dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska