Beata Sabała-Zielińska o legendarnej „Piątce” i ratownikach TOPR

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie, realizowane w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą”.
pięć stawów 16x9

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie zaprasza na spotkanie z Beatą Sabałą-Zielińską, autorką m.in. reportażu „Pięć Stawów. Dom bez adresu”. Reporterka, 7 kwietnia odwiedzi bibliotekę przy ul. Jedności Robotniczej 15. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Dom bez adresu to tatrzańska legendarna „Piątka”. Schronisko, do którego się nie dojedzie i nie zawsze dojdzie. Położone najwyżej w Tatrach. Zawsze oblegane przez turystów. Od stu lat prowadzone przez ród Krzeptowskich. Od tej opowieści rozpocznie się spotkanie autorskie z Beatą Sabałą–Zielińską, która jest także autorką reportaży o działalności TOPR.

Będzie też o pasji, miłości do gór i tych, którzy w każdych warunkach pospieszną nam z pomocą, o ratownikach górskich, dokujących często niemożliwego i ciągle stających przed dylematem, gdzie kończy się granica ryzyka w ratowaniu innych.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Literackie Everesty, spotkania z książką górską i podróżniczą”, dofinansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Partnerstwo dla książki.

Beata Sabała-Zielińska – rodowita góralka, publicystka i dziennikarka radiowa, przez lata związana z Radiem ZET. Autorka i współautorka książek o Zakopanem. Zajmuje się głównie tematyką górską. Jej ostatnia książka „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć”, opisująca misję i pracę ratowników TOPR-u, szybko stała się bestsellerem. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi studencką rozgłośnię UJOT FM.


źródło: Biblioteka Lokalna Osiedla Głogowskiego