Grupa samopomocowa dla uchodźców

Integro- to nowy projekt głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”
11.03.2022r.-Inauguracja-projektu-INTEGRO-grupa-samopomocowa-dla-uchodzcow-5

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi ruszyło z nowym projektem Integro – działania edukacyjno – integracyjne dla polskiej młodzieży i uchodźców przebywających na terenie Głogowa! W ramach działań stowarzyszenie oferuje wsparcie psychologiczne w języku ukraińskim lekcje J. polskiego i J. ukraińskiego, zwiedzanie Głogowa i spotkania z grupą samopomocową dla uchodźców.

Chcemy zorganizować spotkania Ukraińców mieszkających w Głogowie z osobami, które uciekają przed wojną. Uchodźcy będą mieli możliwość poczuć się u nas bezpiecznie, będą na bieżąco informowani na temat możliwości pracy, mieszkania. Pomożemy w zakupach żywności i artykułów pierwszej pomocy. Znajdą tu pomoc psychologiczną – prowadzoną przez psychologów ukraińskich. Zorganizowana jest pomoc prawnika, tłumacza języka ukraińskiego. Przymierzamy się do założenia punktu szkolnego, gdzie dzieci będą mogły uczyć się literatury ukraińskiej prowadzonej przez nauczyciela języka ukraińskiego. Dla osób chętnych kurs języka polskiego dla dzieci i dorosłych – prowadzony przez nauczycieli języka polskiego. Dalsze potrzeby będą realizowane na bieżąco przez grupę samopomocową. Zapewnimy pomoc w wypełnieniu najpotrzebniejszych dokumentów.

informują przedstawiciele Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”

Jednocześnie przypominamy że cały czas trwa zbiórka finansowa na rzecz uchodźców i walczącej Ukrainy.

Wpłacać można na konto: 84 1090 2079 0000 0001 1700 5183 – w tytule proszę koniecznie należy wpisać darowizna „Głogów dla Ukrainy”.

Jeśli istnieje możliwość postawienia skarbony w miejscu dostępnym dla mieszkańców, kontakt: Wiceprezes Gizela Szklarek 604 615 790.

Głogów ul. Poczdamska 1. Kontakt – Nina Velts – 697-415-862 Małgorzata Szychowska – 888-866-992 Marta Kaszuba – 508-192-741

Źródło: Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”