Prezydent zaoferował pomoc mieszkańcom Kamieńca Podolskiego

Rafael Rokaszewicz: głogowianie już dzwonią z ofertami pomocy
Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa w biurze

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wysłał słowa otuchy i wsparcia do Michaiła Simaszkiewicza, byłego Mera, a obecnego Starosty Kamienieckiego.

– Kamieniec Podolski jest naszym miastem partnerskim. Mamy z nimi bardzo dobre kontakty. Organizujemy wspólnie wymiany młodzieży, nauczycieli, kontakty między przedsiębiorcami, wymieniamy doświadczenia jako samorządowcy. Wysłałem słowa otuchy i wsparcia do byłego Mera Michaiła Simaszkiewicza. Zaoferowałem też pomoc. Tak jak w 2014 roku zawoziliśmy medykamenty, tak też teraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, jesteśmy w stanie zorganizować humanitarny transport medyczny – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Do prezydenta zgłaszają się też mieszkańcy Głogowa, miejskie organizacje i grupy nieformalne, które także oferują pomoc.

– Odzew jest dość spory, dziękuję za chęć niesienia pomocy. Nikt z nas nie chciałby być w takiej sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, w jakiej są dziś mieszkańcy nie tylko naszego miasta partnerskiego, ale wszyscy Ukraińcy. Jesteśmy z nimi myślami  – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.