Prezydent zapowiada przebudowę ul. Sikorskiego

Rokaszewicz: trzeba poszerzyć drogę, wybudować pasy do skrętów i ścieżkę rowerową
ul. Sikorskiego w Głogowie, plany przebudowy

Prezydent Głogowa planuje przebudować ul. Sikorskiego. Z wnioskiem o środki finansowe na dokumentację zwróci się do radnych.

– O tym, że nawierzchnia pęka i szczególnie teraz pojawiają się dziury informują nas mieszkańcy i radni. Oczywiście, na bieżąco będziemy te dziury łatać, ale chcę przebudować tę ulicę, szczególnie na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i dalej w kierunku na hutę. Ta droga była kiedyś poddana „liftingowi”, tzn. wymieniono asfalt, ale już nie podbudowę drogi. Są takie miejsca, że pod asfaltem jest jeszcze przedwojenna kostka brukowa. To wszystko powoduje, że gdy woda wejdzie w szczeliny – nawierzchnia jest rozsadzana. Droga,  bardzo obciążona przez ruch aut, jest wąska. Od skrzyżowania z ul. Lipową nie ma przy niej chodnika, nie mówiąc już o ścieżce rowerowej. Dlatego trzeba podejść do tematu kompleksowo i znacznie szerzej niż tylko nowa nawierzchnia  – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Co planuje prezydent?

Remont nawierzchni wraz z podbudową, tam gdzie jest to możliwe – poszerzenie drogi o dodatkowy pas i prawo i lewoskręty, remont i budowę chodników oraz ścieżki rowerowej.

– Na najbliższej sesji chcemy zwiększyć środki na dokumentacją techniczną. To będzie poważne przedsięwzięcie inwestycyjne, ale dłużej czekać nie można. Trzeba zbadać podbudowę, opanować tematy własnościowe, bo miasto nie jest jedynym właścicielem pasa drogowego. Trzeba opracować taką kompleksową koncepcję by ta droga miała i dobrą nawierzchnię, ale też by już po przebudowie usprawnić ruch aut – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Nawierzchnia ulicy Sikorskiego była remontowana w 2010 roku.

Zdjęcia: K. Brzezińska