Wymiana oświetlenia na os. Paulinów

Prezydent: modernizujemy oświetlenie przy kolejnych ulicach
os. Paulinów w Głogowie, modernizcja oświetlenia

Rozpoczęła się modernizacja oświetlenia na osiedlu Paulinów. To część dużego zadania „Wymiana oświetlenia ulicznego i drogowego na energooszczędne w wybranych gminach Legnicko- Głogowskiego Obszaru Interwencji”.

Zadanie obejmie całe osiedle Paulinów. Tu wymienione będzie okablowanie, wszystkie słupy i oprawy. Rozpoczęcie prac zaplanowano na marzec 2022 roku, ale prace rozpoczęliśmy miesiąc wcześniej.

mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Docelowo w Głogowie wymienionych zostanie 571 sztuk opraw. Modernizacja oświetlenia w mieście obejmuje wymianę najstarszego i najmniej efektywnego oświetlenia (m.in. lamp sodowych i metalohalogenkowych z lat 80. i 90.) na proekologiczną, niskoemisyjną i energooszczędną technologię LED.

Do tej pory wymieniono:

Oprawy na ul. Akacjowej – 44.  Ulicach Ogrodowej, Gen. Andersa, gen. Skalskiego, gen. Maczka, gen. Urbanowicza – 41. Na Placu Solnym w IV kwartale 2021 roku wymieniono okablowanie, słupy i oprawy. Łącznie 6 sztuk słupów z oprawami. Nowe oprawy są już na ulicach: Kołłątaja (na majątku miejskim), Kotlarska, Parafialna, Piekarska, Powstańców Śląskich, Smolna. Na Starym Mieście wymieniono już łącznie 55 opraw. Tu wszystkich wytypowanych do wymiany jest 245 sztuk opraw. Wymieniono oprawy przy ul. Legnickiej (od KFC do wylotu z miasta, z wyłączeniem terenu pod budowę ronda) oraz przy ul. Piłsudskiego.

Ulice objęte zadaniem:

💡 os. Paulinów – całe
💡 Akacjowa, Legnicka, Ogrodowa, gen. Andersa, gen. Skalskiego, gen. Maczka, gen. Urbanowicza i Marszałka Piłsudskiego;
💡 Plac Solny
💡 Grodzisko, Cicha, Mała, Dobra, Spokojna, H. Głogowskiego, Wybickiego, Herberta, Balwierska, Garncarska, Grodzka, Starowałowa, Kołłątaja, Kotlarska, Kutrzeby, Młyńska, Parafialna, Polska, Piekarska, Powstańców, Słodowa, Szewska, Smolna, Rynek.