Kontrola autokarów przed zimowym wyjazdem

Zobacz, gdzie w Głogowie znajduje się punkt kontroli autokarów
grafika napis Informujemy na niebieskim tle

W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych, na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci oraz młodzież na zimowy wypoczynek. Aby zapewnić bezpieczeństwo podróżnym dolnośląscy policjanci prowadzić będą kontrole pojazdów na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych województwa.

Jeśli ktokolwiek będzie miał wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, którym w podróż wyrusza on bądź jego bliscy, może sprawdzić pojazd, jak i kierowcę – jego stan trzeźwości oraz uprawnienia – w punkcie kontroli lub zgłaszając taką potrzebę w konkretnej jednostce Policji.

informuje Przemysław Ratajczyk z Zespołu Prasowego KWP we Wrocławiu.

Kontrole autokarów prowadzone będą przez policjantów we wszystkich powiatach województwa dolnośląskiego. Szczegółowy wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek znajduje się poniżej

W Głogowie miejscem kontroli jest parking przy ul.Piłsudskiego (obok byłego Tesco). Zgłoszenie telefoniczne pod numer 47 874 22 31

Pamiętajmy również, że każdy rodzic wysyłający dziecko na zimowy wypoczynek, czy też organizator takiego wyjazdu może skorzystać z e-usługi „Bezpieczny autobus”. Przy jej pomocy można sprawdzić czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC.

dodaje Przemysław Ratajczyk.

Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu i znajomość adresu: https://bezpiecznyautobus.gov.pl.

Źródło: KWP we Wrocławiu