Spotkanie autorskie z Janem Bujakiem

Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 13 września
plakat zapowiadający spotkanie autorskie z Janem Bujakiem

Głogowska Edukacja Kresowa zaprasza na spotkanie autorskie  z  Janem Bujakiem, w najbliższy poniedziałek, 13 września o godz. 20:00. Spotkanie odbędzie się  w formule online na FB GEK.

Spotkanie poprowadzi  Sebastian Zielonka.

Dla uczestników spotkania przewidziane upominki książkowe.

Informacje o autorze:

Jan Bujak urodził się w Novi Martynac w Bośni. Po przyjeździe na Dolny Śląsk mieszkał w Gościszowie, gdzie ukończył szkołę podstawową. Ukończył Akademię Rolniczą we Wrocławiu i Studium Podyplomowe w SGGW w Warszawie w zakresie eksploatacji pojazdów i maszyn. Pracował jako nauczyciel w szkołach: w Olszynie Lubańskiej, Rakowicach Wielkich i Jeleniej Górze. Pełnił w oświacie funkcje doradcy metodycznego, dyrektora szkoły średniej oraz starszego wizytatora. Za pracę pedagogiczną i działalność społeczną otrzymał odznaczenia i wyróżnienia m.in. Złoty Krzyż Zasługi, odznakę – Za zasługi dla województwa jeleniogórskiego i dolnośląskiego oraz tytuł honorowy – Zasłużony dla Sobieszowa.  Jest autorem trylogii pt. „Galicjanie i Serbowie” obejmującej trzy rejony, trzy pary bohaterów oraz trzy okresy historyczne:

Część 1.  Z Galicji do Bośni – Jędrek i Zosia ( 1887-1919),

Część 2.  W Bośni – Wicek i Anna ( 1919-1939),

Część 3.  Wojna i wyjazd do Polski – Antek i Aniela ( 1940 – 1952),  

oraz dokumentalnych opracowań:

POLSKIE PARAFIE W BOŚNI  w latach 1891-1946 – Dekanat Prnjavor i POLSKIE OSADY W REJONIE BOSANSKIEJ GRADIŠKI I DERVENTY 1892-1946.

Za ocalenie losów Polaków w Bośni otrzymał w 2016 roku odznakę:  Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego oraz wyróżnienia za promocję miasta Nowogrodźca i Bolesławca.

Źródło: Głogowska Edukacja Kresowa.