Podziękowania za walkę dla Chrobrego

Pożegnali zawodników przed publicznością
2.06.2021 spr mecz z górnikiem zabrze

Tuż przed meczem KS SPR Chrobry S.A. z Górnikiem Zabrze, który był ostatnim domowym meczem głogowskich szczypiornistów, odbyło się pożegnanie zawodników, którzy kończą grę w Chrobrym.

🤾‍♂️ MICHAŁ KAPELA / 10 sezonów / 7 bramek
🤾‍♂️ ADAM BABICZ / 7 sezonów / 734 bramki
🤾‍♂️ KRZYSZTOF TYLUTKI / 7 sezonów / 133 bramki
🤾‍♂️ KAMIL SADOWSKI / 6 sezonów / 495 bramek
🤾‍♂️ MIŁOSZ BEKISZ / 3 sezony / 99 bramek
🤾‍♂️ MACIEJ MARSZAŁEK / 2 sezony / 66 bramek
🤾‍♂️ OLEKSANDR TILTE / 1,5 sezonu / 123 bramki

W imieniu KS SPR Chrobry S.A. zawodnikom dziękowała Prezes Zarządu Katarzyna Zygier, która wręczyła zawodnikom statuetki oraz pamiątkowe grafiki. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wręczył najdłużej grającym w klubie zawodnikom pamiątkowe, miedziane herby miasta wraz z podziękowaniami. W imieniu Klubu Kibica zawodnikom podziękował Paweł Kajak. Nie mogło także zabraknąć tortu z wizerunkami zawodników od Cukierni Meryk.

Mecz z Górnikiem zakończył się zwycięstwem drużyny z Zabrza. Głogowianie dobrze weszli w mecz. Już od pierwszych minut walka była wyrównana.  Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Michał Kapela. Zabrzanie popełniali sporo błędów w ataku, które Chrobry potrafił wykorzystać i powiększał swoją przewagę. W 17’ minucie gospodarze prowadzili już 11:6. W tym momencie Górnik zmobilizował się do skuteczniejszej gry w ataku i zaczął odrabiać straty. W ostatnich minutach pierwszej części gry goście poprawili też swoją obronę, ale to nie wystarczyło, żeby doprowadzić chociażby do remisu. Na przerwę drużyny schodziły do szatni przy prowadzeniu Chrobrego 15:12.

Początek drugiej połowy nie wychodził gospodarzom najlepiej. Goście akcja po akcji odrabiali straty i w 38’ udało im się wyjść na pierwsze prowadzenie w meczu – 17:18. Nie cieszyli się jednak nim zbyt długo. Chrobry nie zamierzał odpuścić i odskoczył na dwie bramki. Na wyróżnienie zasługuje Michał Kapela, który w 46’ pięknie obronił wykonywanego przez Tomczaka karnego oraz dobitkę. Końcówka tej połowy należała jednak do Górnika, który złapał kolejny raz prowadzenie i nie zamierzał go oddać. Mecz zakończył się wynikiem 27:29, co dla zabrzan oznacza, że w sobotę powalczą z Puławami o brązowy medal.

KS SPR Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 27:29 (15:12)
Chrobry: Kapela 1, Stachera –Zdobylak 2, Klinger 1, Babicz 1, Przysiek 2, Tylutki, Marszałek 8, Tilte 4 , Orpik 3, Jamioł 4,  Bekisz 1
Górnik: Galia, Skrzyniarz- Bondzior 1, Daćko 1, Bis 2, Tomczak 4, Łyżwa 2, Sluijters 5, Czuwara, Bushkou 4, Głiński 1, Gogola 1, Kondratiuk 1, Krawczyk 7, Adamuszek


Nadesłane: KS SPR Chrobry S.A.