Namiastka zawodowej ligi na osiedlowym boisku – II edycja Ligi Osiedlowej

Piłkarskie rozgrywki w ramach projektu Trener Osiedlowy
Liga Osiedlowa grafika rozgrywek

W czerwcu Chrobry Głogów zainauguruje drugą edycję Ligi Osiedlowej. Piłkarskie rozgrywki całego miasta będą prowadzone w ramach projektu Trener Osiedlowy, którego tegorocznym hasłem jest „dzieciństwo jak za dawnych lat”, czyli spędzane w aktywny sposób na osiedlowych boiskach. Dzieci i młodzież mogą zbierać swoje drużyny, nadawać im nazwy, przystąpić do jednej z dwóch kategorii wiekowych, a później już tylko walczyć o punkty i awans w tabeli.

Pierwsza edycji Ligi Osiedlowej cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do rywalizacji przystąpiło trzynaście osiedlowych drużyn, które utworzyły dwie ligi: U-12 i U-16. Prowadzono je zgodnie z systemem lig zawodowych, aby uczestnicy mieli namiastkę profesjonalnej piłki nożnej: z terminarzem, spotkaniami rozgrywanymi u siebie i na wyjeździe, tabelą, z sędziowaniem, z meczowymi protokołami, kartkami i klasyfikacją strzelców. Zmagania kończył turniej „Z Boiska na Stadion” na głównej płycie stadionu Chrobrego.

Tegoroczna edycja będzie odbywać się na podobnych zasadach, choć planuje się jej wydłużenie i prowadzenie nie tylko do końca sierpnia, a do września lub nawet października. W grupie młodszej (U-12) udział wezmą drużyny złożone z zawodników z roczników 2009 i młodszych, a w starszej (U-16) zawodnicy z roczników 2005 i młodszych. W skład jednego zespołu może wejść dowolna liczba zawodników, jednak na boisku może wystąpić pięciu w polu plus bramkarz.

Pierwszeństwo udziału mają zespoły zapisujące się u Trenerów Osiedlowych na przyszkolnych boiskach i złożone z uczestników tego projektu. Chrobry uruchomił też zapisy otwarte dla wszystkich chętnych – korzystajcie w tym celu z formularza dostępnego na oficjalnej stronie klubu www.chrobry-glogow.pl.

Liga Osiedlowa Chrobrego Głogów będzie prowadzona w ramach projektu Trener Osiedlowy, który jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Głogów. Patronat nad Ligą Osiedlową objęła Akademia Piłki Nożnej Chrobrego.


Nadesłane przez: Chrobry Głogów S.A.