Badania ankietowe a Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Mogą do nas zadzwonić ankieterzy nie tylko w sprawie Spisu Narodowego Ludności i Mieszkań
Powszechny Spis Ludności i Mieszkań 2021 plakat

Główny Urząd Statystyczny informuje, że oprócz Narodowego Spisu Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), który trwa  od 1 kwietnia do 30 września 2021 r., statystyka publiczna prowadzi również bieżące badania ankietowe.

Od marca 2020 r. ankieterzy statystyczni – z uwagi na pandemię – kontaktują się z respondentami wyłącznie telefonicznie.

Badania ankietowe są badaniami reprezentacyjnymi, tzn. badana jest część gospodarstw domowych lub rolnych reprezentujących całą zbiorowość gospodarstw w Polsce.

Od maja do września br. statystyka publiczna będzie realizować równolegle kilka innych badań ankietowych, m.in.: Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności, Badanie Budżetów Gospodarstw Domowych, Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach i inne.

Wykaz badań ankietowych realizowanych w 2021 roku wraz z harmonogramem badań i zakresem danych zbieranych w badaniach dostępny jest na stronie:
http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2021/harmonogram.htm.

Przypominamy:

Jeżeli mają Państwo wątpliwość, czy zadzwonił ankieter statystyczny, prosimy o kontakt z Głównym Urzędem Statystycznym:

  • tożsamość ankietera statystycznego mogą Państwo zweryfikować za pomocą aplikacji „Sprawdź tożsamość ankietera”, dostępnej na stronie https://sa.stat.gov.pl;
  • w przypadku jakichkolwiek pytań związanych z badaniem lub w celu weryfikacji ankietera, prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Statystycznym, działającym na terenie Państwa województwa. Pomocy udzielą Państwu dyżurujący pracownicy urzędów statystycznych.

Źródło: Główny Urząd Statystyczny.