Ciężko wywalczone zwycięstwo

Chrobry pokonuje Stal!
KS SPR CHROBRY mecz ze STALĄ, zdjęcia SPR

Dla obu zespołów był to ważny mecz. W pierwszej rundzie, to Chrobry okazał się lepszy wygrywając na wyjeździe jedną bramką, więc Stal z pewnością chciała się dziś odegrać i odzyskać stracone 3 pkt.  Spotkania tych drużyn, to zawsze zacięta walka i dziś w Głogowie mogliśmy się o tym przekonać po raz kolejny.

Mecz rozpoczęli goście i to do nich należały pierwsze minuty tego spotkania. Chrobremu brakowało trochę pomysłu na przebicie się przez obronę rywala oraz na zaskoczenie przeciwnika, przez co przegrywał w 6. Minucie już 1:3. Nie wykorzystał też dwóch karnych, które świetnie obronił Andelić. Oba zespoły popełniały błędy, ale druga część pierwszej połowy należała już zdecydowanie do gospodarzy, którzy poprawili swoją skuteczność i kończyli swoje akcje celnymi rzutami. Bardzo dobra postawa Derewiankina również była dużym atutem Chrobrego.  Po pięknej kontrze Jamioła w 29. minucie głogowianie prowadzili pięcioma bramkami i z taką przewagą schodzili na przerwę.

Początek drugiej połowy to dużo lepsza gra Mielczan, którzy stopniowo odrabiali starty. W 40. minucie przewaga Chrobrego stopniała do jednej bramki.

Gospodarzom udawało się utrzymać przewagę, ale kolejne minuty były bardzo nerwowe. Stal nie odpuszczała, zwłaszcza w końcówce, gdy zdawało się, że jeszcze wszystko może się wydarzyć. W 57. minucie Chrobry prowadził już tylko jedną bramką, jednak celne rzuty Klingera i Jamioła ( którzy zresztą zdobyli najwięcej bramek dla Chrobrego w tym meczu – po 7 każdy z Nich ) oraz piękna interwencja Dereviankina, pozwoliły dowieźć głogowianom zwycięstwo do końca.

KS SPR Chrobry Głogów –SPR Stal Mielec 29:27 (13:8)

Nadesłane przez: KS SPR Chrobry Głogów S.A.