Dzień Trzeźwości – pomyśl zanim wsiądziesz za kierownicę

Dziś spotkamy się ze wzmożonymi działaniami i kontrolami w mieście, prowadzonymi przez głogowską policję.
DGL News

15 kwietnia 2021r. Komenda Powiatowa Policji w Głogowie rozpoczęła działania „Dzień Trzeźwości – pomyśl zanim wsiądziesz za kierownicę”. – Przypominamy i uświadamiamy  jakie  zagrożenia  wynikają  z kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym. Głogowscy policjanci w trakcie kontroli drogowych nie tylko sprawdzają trzeźwość kierujących, ale przypominają o realnych problemach i zagrożeniach związanych ze spożywaniem  alkoholu – wyjaśnia st. asp. Łukasz Szuwikowski, p.o. Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Jak podaje KPP w Głogowie, alkohol to wciąż poważny problem na polskich drogach. Zbyt dużo osób wsiada za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Takie zachowanie nie spotyka się już z przyzwoleniem społecznym, a kary dla takich kierowców są coraz surowsze – jednak w dalszym ciągu sporo osób świadomie decyduje się na poważne ryzyko. W ten sposób narażają nie tylko siebie, ale przede wszystkim swoich najbliższych i innych uczestników ruchu drogowego

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku Gmina Miejska Głogów zakupiła dla głogowskiej policji nowy sprzęt do testowania trzeźwości kierowców o wartości ponad 13 tysięcy. Pisaliśmy o tym tutaj.


źródło: KPP w Głogowie