Wpadnij do Indii… przez głogowską bibliotekę

Rozpoczyna się cykl spotkań realizowanych z Instytutem Orientalistyki z UAM w Poznaniu w projekcie „Indiologia w Głogowie”
hinduizm,indie-fot. pixabay

Już 4 marca 2021 o godz. 19:00 na Facebooku biblioteki odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań z dr hab. Moniką Browarczyk z Instytutu Orientalistyki UAM w Poznaniu, która w rozmowie z Agnieszką Błaszczyk zabierze nas w literacką podróż po indyjskim subkontynencie wraz z Arundhati Roy i Seketu Mehta.

Dotrzemy w niej do tętniącego życiem Bombaju, przez slamsy, nocne bary, dzielnice czerwonych latarni do luksusowych apartamentów gwiazd Bollywood , gabinetów polityków i sal medytacyjnych dźinijskich mnichów oraz do Delhi w świat bohaterów „Ministerstwa niezrównanego szczęścia”. W tej podróży spotkamy zrozpaczonego ojca piszącego list do swojej malutkiej córki, kobietę czytającą swoje dawne notatki, czy dwoje przytulonych do siebie ludzi obejmujących się we śnie tak mocno jakby się dopiero spotkali, choć znają się całe życie. Pejzaż zwykłych i niezwykłych historii ludzkich na tle wielkich metropolii, które mogą być metaforą współczesnego człowieka żyjącego w tłumie.

Spotkanie to otwiera cykl kilku spotkań wspólnie realizowanych z Instytutem Orientalistyki z UAM w Poznaniu w projekcie „Indiologia w Głogowie”.

Tekst: Agnieszka Błaszczyk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Fot.Pixabay