Wirtualny Kulig

W najbliższą niedzielę, 14 lutego, Retroteka, czyli Filia nr 3 na Osiedlu Piastów stanie się centrum dowodzenia Wirtualnego Kuligu i miejscem, skąd nadawana będzie transmisja na żywo

Wirtualny Kulig to akcja charytatywna, której organizatorami są Fundacja Niesiemy Nadzieję oraz Lions Club Poznań Rotunda. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie podopiecznych fundacji. W organizację akcji włączyła się także Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie. W najbliższą niedzielę, 14 lutego, Retroteka, czyli Filia nr 3 na Osiedlu Piastów stanie się centrum dowodzenia Wirtualnego Kuligu i miejscem, skąd nadawana będzie transmisja na żywo. Relacja rozpocznie się o godz. 18.00 na FB Fundacji Niesiemy Nadzieję. Tym razem gościem akcji będzie Jacek Pałkiewicz, a miejscem, które widzowie wirtualnie zwiedzą Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Każdy może dołączyć swoje sanki do Wirtualnego Kuligu wpłacając pieniądze na konto fundacji. Szczegółowe informacje na temat wpłat dostępne są na stronie wydarzenia http://wirtualnykulig.pl

Akcji towarzyszy piosenka, która napisali i wykonali głogowscy twórcy. Autorem słów jest Krzysztof Jeleń, muzykę napisała Julia Owczarek, a śpiewa ją Dorota Drozd. Wirtualny Kulig odwiedzi Głogów także 28 lutego, tym razem relacja na żywo nadawana będzie z Biblioteki Lokalnej Osiedla Głogowskiego (ul. Perseusza 13).

Co to jest Wirtualny Kulig?
To cykl czterech spotkań w ciekawych miejscach: Deepspoot najgłębszy basen na świecie, Muzeum w Puszczykowie, Zamek Cesarski w Poznaniu i Hotel Bazar. Oczywiście z uwagi na pandemię spotkania odbywać się będą w przestrzeni wirtualnej, za pośrednictwem FB Fundacji Niesiemy Nadzieję.

Co się będzie działo podczas spotkań?
Każdy przystanek to spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Są nimi: Joanna Kulig, Monika Witkowska, Jacek Pałkiewicz, Krzysztof Materna i Tomasz Raczek. Opowiedzą o swoich pasjach, przygodach, nietypowych i zabawnych sytuacjach, w których się znaleźli oraz jak sobie w nich poradzili. Ponadto podczas każdego, niedzielnego przystanku, gospodarze miejsc, do których dojedzie kulig, specjalnie dla Was przygotują niezwykłe, ciekawe historie, o jakich nie przeczytacie nawet w Internecie. Nie zabraknie miłych dla ucha melodii, ciekawostek, konkursów, licytacji.

Jaki jest cel akcji charytatywnej?
Akcja ma na celu zbiórkę funduszy na zakup lekarstw niezbędnych do codziennego życia dla nieuleczalnie chorych podopiecznych, którymi zajmuje się Fundacja Niesiemy Nadzieję.

Kiedy odbędzie się Wirtualny Kulig ?
Wirtualny kulig będzie jechał przez cały luty. Aby od czasu do czasu dać odpocząć reniferom, w każdą niedzielę o godz. 18.00 nasz woźnica będzie zatrzymywał się w ciekawych miejscach, w których być może większość z Was nigdy jeszcze nie była.


tekst: Agnieszka Błaszczyk