Porozmawiajmy o Głogowie

Prezydent Głogowa odpowiada na pytania mieszkańców
DGL News

Przez panującą na terenie całego kraju pandemię i obowiązujące obostrzenia niemożliwe było zorganizowanie corocznych spotkań prezydenta z mieszkańcami na osiedlach. Epidemia wymusiła na nas zmianę formy i zaproponowaliśmy Wam napisanie do prezydenta.

Grafika wyróżniająca - Porozmawiajmy o Głogowie, napisz do prezydenta
Grafika wyróżniająca – Porozmawiajmy o Głogowie, napisz do prezydenta

Otrzymaliśmy ponad 150 pytań, choć wiele z nich się powtarzało. Za wszystkie wnioski bardzo dziękujemy. Teraz przyszedł czas na odpowiedzi. Będziemy je publikować systematycznie.

🏘 Pytanie od mieszkańca:

czy jest możliwe wykonanie przejścia podziemnego lub kładki dla pieszych przy Zamku Książąt Głogowskich?

💻 Prezydent odpowiada:

W ubiegłym roku zleciliśmy opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, czyli dokumentu pozwalającego wybrać jedną z dwóch koncepcji: przejście podziemne czy kładka nad ulicą Brama Brzostowska. Ta ulica to droga krajowa, czyli jej właścicielem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodatkowo cały ten teren jest pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Więc obie te instytucje musiały się wypowiedzieć co do koncepcji. Obie też nie zgodziły się na realizację kładki nad drogą. Jednoznacznie wskazano wariant budowy przejścia podziemnego. Takie więc rozwiązanie będzie realizowane. Wybudujemy przejście podziemne. Lada moment ogłaszamy przetarg w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, czyli wykonawca zrealizuje i dokumentację i samą budowę przejścia z terminem do końca 2022 roku – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

widok-na-przejście-dla-pieszych-przy-zamku-w-Głogowie