Prezydent przedstawił plany mieszkaniowe

Mieszkania komunalne, TBS, czynszowe, działki pod budownictwo developerskie.
26.021.2021_konferencja prasowa prezydenta Głogowa

Radni Rady Miejskiej w Głogowie jednogłośnie podjęli trzy uchwały związane z rozwojem budownictwa TBS w Głogowie. Prezydent na dzielniejszej konferencji prasowej przedstawił plany mieszkaniowe na najbliższe lata.

konferencja-prasowa-prezydenta-Glogowa

Sesyjne uchwały były podyktowane tym, że można ubiegać się o dodatkowe wsparcie finansowe dla naszych inwestycji mieszkaniowych, w postaci dotacji dla budownictwa społecznego. I to zarówno dla tych trwających, jak i planowanych inwestycji – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Tu staramy się pozyskać dodatkowe 800 tysięcy złotych na zakończenie TBS nr 17 i rozpoczęcie 18 – mówi prezydent Głogowa.

Jeden z budynków jest miasta i jest przedmiotem zainteresowania wojska, ale jeśli w najbliższym czasie wojsko nie podejmie decyzji to przeznaczymy ten budynek na mieszkania. Zgodnie z dokumentacją – 64 mieszkania komunalne – mówi Rafael Rokaszewicz.

Kolejne budynki TBS mają powstać na os. Żarków. Łącznie 8 budynków. Na budowę bloków 19 i 20 miasto chce pozyskać dotację 1.200 tys. złotych.

Na tej nowej uzbrojonej już przestrzeni z kolektorem deszczowym budowane są już drogi, chodniki, doprowadzane media. Wszystkie działki wystawione w ubiegłym roku na sprzedaż pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne zostały sprzedane. Miasto szykuje kolejne. W planach są także miejskie mieszkania czynszowe.

Budynek komunalny już zrealizowany. Trwają ostanie prace.

Na Nowym Piastowie powstaną także mieszkania czynszowe – nowa forma „M” od miasta.

O mieszkaniach czynszowych pisaliśmy TUTAJ.

Pierwszy budynek jest już projektowany, po uzyskaniu pozwolenia na budowę będziemy mogli ubiegać się o dofinansowanie, nawet 80% dotacji – mówi prezydent Głogowa. Razem 306 mieszkań dla głogowian.

Jakie termin realizacji? Możliwe, że już w przyszłym roku ruszy budowa. Skąd środki na budownictwo?

Zdjęcia: K. Brzezińska