Sukces kiermaszu Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”

Już po raz 6. stowarzyszenie wraz z przyjaciółmi zorganizowało Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Tym razem na rzecz Amelii Antczak i Joanny Konkel.
DGL News

Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” 19. grudnia już po raz 6. zorganizowało Charytatywny Kiermasz Świąteczny na rzecz Amelii Antczak i Joanny Konkel.

Zebrana kwota to rekord dotychczasowych zbiórek kiermaszowych gdyż wyniosła 8303,94 zł. Sukces to współpraca wielu instytucji i osób prywatnych. To umiejętności dzielenia się swoim talentem i czasem Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Głogowa Rafaelowi Rokaszewiczowi za coroczne wsparcie i bez kosztowe udostępnienie Obiektów Handlowo Usługowych. Frekwencja to zasługa naszych przyjaciół medialnych. Patronaty, którymi nas otaczacie to bezcenna pomocom Radio „Elka”, TV Master i DGL NEWS – dziękujemy za każdy materiał, dobre słowo i wyrozumiałość dla Naszych gaf antenowychmówi Anna Mazurkiewicz ze Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.

Rękodzieło, ciasta i upominki zawsze były zasługą naszych przyjaciół, rodzin i osób indywidualnych, za co serdecznie dziękujemy każdemu z osobna, lecz w tym roku sukcesem było również wsparcie instytucji takich jak: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który przekazał przepiękne rękodzieło i gipsowe szopki wykonane przez Dom Dziennego Pobytu. Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie – ich „szalone Aniołki” zagoszczą w wielu domach a kalendarz przypominać będzie że żyjemy w pięknym kulturalnym mieście. Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie są instytucją na którą zawsze możemy liczyć. Podejście pedagogów do młodzieży jest najlepszym dowodem, iż w każdym znajduje się dobro i chęć pomocy ludziom. Pełni zaangażowania pedagodzy i wolontariusze ze schroniska wykonali drewniane Mikołaje, upiekli pyszne pierniki i pomogli w przygotowaniu kiermaszu. Zespół Placówek Szklono Wychowawczych w Głogowie przekazało wykonane przez młodzież ozdoby, które nadadzą magie świąt w każdym domu do którego trafiły. Dom Dziecka Głogów przekazane przez Nich „czarne choinki” rozeszły się być jak świeże bułeczki… Szkoła Podstawowa nr 12, klasa Amelii, wychowawca, rodzice… tak wiele wzruszenia, przyjaźni i złamania wszelkich obostrzeń ciągłym przytulaniem, śpiewem i uśmiechem dawno nie było widać w Naszym Mieście! Dziękujemy…. Za każdy gest, każdą łezkę i nieustanne wolne miejsce w ławce które czeka na powrót Amelii! Szkoła Podstawowa Nr 9 kadra tej Szkoły pokazała, że najcenniejszym darem jest czas, praca ludzkich rąk i wsparcie. Urząd Gminy Jerzmanowa – mieć takich sąsiadów to skarb! Dzięki za wsparcie akcji, przekazanie darów i gotowość do współpracy. Przedszkole Publiczne Nr 9 przygotowało piękne choinki, blask wykonywanych przez dzieci dekoracji ożywi każdy dom. Zaangażowanie wychowawców przypomina o misji wychowania. Co do osób indywidualnych i członków Stowarzyszenia… Wam po prostu DZIĘKUJEMY! Żadne z zapisanych tu słów nie odda znaczenia waszej pracy sercu i zaangażowaniu – wymienia Anna Mauzrkiewicz.

Na koniec życzymy dobrych, spokojnych Świat Bożego Narodzenia, pełnych łask… w tych dniach prosimy o skierowanie wzroku na puste krzesło, na uśmiech dziecka, na pamięć o bliskich… na to, co najważniejsze. Dziękujemy za wyżej wymienionych przyjaciół Stowarzyszenia – to dzięki Wam wiemy, że Boże Narodzenie jest i może być codziennie – w imieniu organizatorów kiermaszu mówi Anna Mazurkiewicz.


Nadesłane przez: Otwarte Drzwi