Urzędnicy w wolontariacie

Prezydent: bardzo dziękuję za tę pomoc!
DGL News

Od początku epidemii kilkudziesięciu urzędników głogowskiego ratusza zaangażowało się w wolontariat na rzecz pomocy głogowianom.

Przez ostatnie tygodnie kilkanaście osób wspiera swoją pracą głogowski sanepid.

Sanepid w Głogowie zwrócił się do nas z prośbą o wsparcie. Ogrom pracy nad decyzjami o kwarantannie, informowania zakażonych o obowiązkach wynikających z izolacji i wypełniania dokumentów jest tak duży, że potrzebne było wsparcie w postaci dodatkowych rąk do pracy. Jestem dumny, że na moją prośbę odpowiedziało kilkunastu urzędników, którzy także po godzinach pracy pomagają w sanepidzie. Część osób została oddelegowana do tej pomocy, ale są i tacy pracownicy, którzy po godzinach pracy urzędu pomagają w sanepidzie przez kolejne kilka godzin – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Od początku pandemii głogowscy urzędnicy zaangażowali się w pomoc na rzecz głogowian.

Od pomysłów na akcje pomocowe i ich realizację, przez wielogodzinne roznoszenie maseczek po godzinach pracy, codzienną pomoc we wspólnych akcjach z Caritasem, codziennym wolontariacie przy roznoszeniu posiłków, pomocy w DPS aż po wparcie sanepidu. Zaangażowanie naszych pracowników jest duże i bardzo im wszystkim za to dziękuję – mówi prezydent Głogowa.

maseczki-urzad-17.04.2020-M-1

Zdjęcia: archiwum DGL News