Chcą działać na rzecz Głogowa

Młodzi dla Wolności w społecznej akcji miejskiej
03.11.2020_młodzież akcja społeczna Usuń Kleszcza

Bartłomiej Prokop i Konrad Mazurek zaangażowali się w społeczną akcję miejską i wczoraj ruszyli w miasto. Rozdają mieszańcom otrzymane od Gminy Miejskiej Głogów tzw. kleszczołapki, czyli grzebyki do wyciągania kleszczy.

Dziś reprezentujemy organizację Młodzi dla Wolności, ale mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy reprezentować również młodzież w Młodzieżowej Radzie Miasta Głogowa – mówi Bartłomiej Prokop.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Głogowa zaplanowane były na kwiecień tego roku. Plany pokrzyżowała pandemia. Dziś również nie jest możliwe rozpisanie wyborów, bo zgodnie ze Statutem MRMG te muszą być powszechne i bezpośrednie, a zdalna nauka wprowadzona w szkołach średnich to wyklucza. Młodzież zachęca już dziś by zastanowić się nad kandydowaniem do MRMG

Każda młoda osoba, która ma chęci do działania, jest zaangażowana, ma pomysł, myśli o przyszłym zaangażowaniu się w życie społeczne czy polityczne naszego miasta powinna pomyśleć o Młodzieżowej Radzie – mówi Bartłomiej Prokop.

Młodzi chcą jednak działać i chętnie włączyli się w akcję. Jak mówią – nie chcą czekać. Wczoraj rozdawali kleszczołapki w Parku Słonecznym.

Rozdajemy kleszczołapki, które szczególnie przydadzą się grzybiarzom, ale także właścicielom psów. Takie akcje także wpisują się w naszą działalność – mówi Bartłomiej Prokop.

Młodzież rozdawała kleszczołapki w Parku Słonecznym, ale wypatrujcie ich także w innych częściach miasta.


Zdjęcia: M. Dytwińska-Gawrońska