Komunikat: Dwóch uczniów zakażonych koronawirusem

Dwie klasy zostały objęte kwarantanną
Ratusz_Urząd Miejski w Głogowie

Wczoraj, 22 września po godzinie 15.00 otrzymaliśmy informację od Sanepidu o dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem wśród głogowskich uczniów. Są to uczniowie dwóch szkół podstawowych. Jedna osoba uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 6, druga uczy się w Szkole Podstawowej nr 8. Natychmiast rozpoczęto wdrażanie przygotowanych wcześniej procedur. Dyrektorzy tych szkół do późnych godzin wieczornych dzwonili do wszystkich osób, które miały styczność z uczniami.

Decyzją Sanepidu klasy, do których uczęszczali uczniowie zostały objęte kwarantanną. W kwarantannie pozostają także nauczyciele, którzy mieli kontakt z klasą oraz osoby zamieszkujące z dziećmi.

-Jesteśmy przygotowani na takie sytuacje. Mamy ustalone procedury przygotowane wspólnie z Sanepidem, które od razu zostały wdrożone. Sanepid podejmuje indywidualnie decyzję co do każdej szkoły i nie ma potrzeby zamykania całej placówki – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Uczniowie, u których potwierdzono koronawirusa od kilku dni nie chodzili już do szkoły. Dlatego okres kwarantanny w SP 6 potrwa do 25 września, a w SP 8 do 28 września.