Dyrektor Caritasu: „Odzew głogowian był ogromny”

Od trzech miesięcy, trzy razy w tygodniu wolontariusze poświęcają swój czas, aby pomóc seniorom
DGL News

Trwa akcja „Ciepły posiłek dla seniora”, realizowana wspólnie przez Gminę Miejską Głogów i „Caritas” Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dzięki niej samotni i chorzy seniorzy z Głogowa od trzech miesięcy, trzy razy w tygodniu, otrzymują ciepły posiłek.

-Odzew z jakim się spotkaliśmy był ogromny. Głogowianie chcą pomagać głogowianom i to jest najwyższa wartość. Łatwo jest zrobić taką akcję jednorazowo, ale taką która trwa kilka miesięcy i jest systematyczna to bardzo duży wysiłek. Łatwiej też wyciągnąć złotówkę i przekazać na jakiś cel niż poświęcić swój czas. Ta akcja pokazuje, że możemy na siebie liczyć nawet w tak ekstremalnej sytuacji jaką jest pandemia – mówi ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritasu.

Zaangażowanie i pracę społeczną głogowian docenia także prezydent Rafael Rokaszewicz:

-Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania Głogowian, którzy po raz kolejny pokazali, że w trudnych sytuacjach potrafią się zmobilizować. Głogowianie udowadniają swoją działalnością, że można pomagać w każdych warunkach. Jeśli inni choćby w kilku procentach zaangażowali się i robili to co Wy robicie, to na pewno świat wokół byłby piękniejszy – mówił do wolontariuszy, prezydent Głogowa.

Obecnie ciepły posiłek trafia do blisko 60 seniorów, którzy wymagają opieki i pomocy. Akcja potrwa do końca sierpnia.