Rusza kampania „Pij wodę z kranu”. Głogowską kranówkę warto pić!

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu reklamowego promującego głogowską kranówkę
Spot-pij-głogowską-kranówkę-prezydenci-na spotkaniu-Ratusz-Głogów-fot. M. Ruta

PWiK w Głogowie rozpoczęło realizację kampanii „Pij wodę z kranu”. W pierwszej odsłonie udział wziął prezydent Rafael Rokaszewicz oraz jego zastępcy.  Zapraszamy do oglądania.

A dlaczego warto pić wodę z kranu?

  • Głogowska kranówka jest bezpieczna, zdrowa i o wiele tańsza niż woda butelkowana.
  • Litr kranówki kosztuje mniej niż jeden grosz.
  • Woda dostarczana przez PWiK w Głogowie odpowiada najbardziej rygorystycznym polskim i europejskim normom dotyczącym jakości. Jest badana nie tylko w naszym akredytowanym laboratorium, ale także prowadzone są niezależne kontrole przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
  • Nasza woda pochodzi z ujęcia głębinowego w Serbach i jest średnio twarda. Oznacza to, że zawiera cenne składniki takie jak wapń, magnez oraz sód.  To ważne minerały dla naszego organizmu. Bardzo dobrze wpływają na kondycję naszego serca oraz kości.
  • Dodatkowo wybierając kranówkę, ograniczamy zużycie plastiku. Szacuje się, że w ciągu roku na całym świecie kupujemy ponad pół miliarda plastikowych butelek. Ta ogromna ilość plastikowych odpadów ma wpływ na zanieczyszczenie środowiska. Badania wykazują, że butelka z tworzywa PET może rozkładać się nawet 1000 lat!

Wybór kranówki to same korzyści – dla zdrowia, dla portfela i dla środowiska!

Kolejne spoty reklamowe już wkrótce. Picie wody z kranu ma wiele korzyści, dlatego każdy filmik będzie opatrzony innym hasłem.

Tekst: Magdalena Ruta, PWiK w Głogowie