Wakacyjne zajęcia w muzeum

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 9 lipca
wikingowie-4 - muzeum-Głogów

Tradycyjnie już głogowskie muzeum organizuje wakacyjne zajęcia dla dzieci. W tym roku letnia akcja, w związku z pandemią COVID-19, będzie wyglądała nieco inaczej niż w latach poprzednich.

W związku z epidemią głogowskie muzeum działa w oparciu o wytyczne obowiązujące w kraju i instytucjach kultury. By zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć, będzie mogło uczestniczyć w nich nie więcej niż dziesięcioro dzieci.

Muzealne spotkania będą odbywać się w każdy czwartek przez całe wakacje. Pierwsze z nich odbędą się już 9 lipca.

-Tegoroczna oferta jest niezwykle bogata. Młodzi uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać tajemnice głogowskiego zamku, dowiedzieć się jak dawniej transportowano towary, zdobyć wiedzę na temat danych map, poznać stare techniki fotograficzne i tradycyjne instrumenty muzyczne. Miłośnicy sztuki przekonają się, że abstrakcja nie jest taka straszna, jak ją malują oraz poznają sztukę jaskiniową – opowiada Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Do udziału w czwartkowych spotkaniach ze sztuką i historią zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zajęcia będą rozpoczynać się o godzinie 12.00 i potrwają do 13.30.

Żeby móc w nich uczestniczyć, niezbędne będzie wcześniejsze zgłoszenie w Pracowni Edukacyjnej. Należy uczynić to telefonicznie, dzwoniąc pod numer 76 834 10 81 wewnętrzny 43.

Koszt zajęć to koszt zniżkowego biletu do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, czyli 2,50 zł. Szczegóły tegorocznego Lata w Muzeum już wkrótce pojawią się na stronie MAH oraz na facebookowym profilu placówki.

Źródło: MAH w Głogowie.