„Dziura w zębie”

Anna Hamza: to książka osadzona bardzo mocno w Głogowie. Napisana w Głogowie, także o wielu mieszkańcach Głogowa.
DGL News

Nowa publikacja o Głogowie. Jak pisze jej autorka, Anna Hamza, na stronach zaklętych jest wiele lokalnych nazwisk i anegdot.

Dla kogo ta książka? Dla każdego. „Młode osoby zapewne poczują stany Ani kiedy była nastolatką. Dowiedzą się jak to było bez komórki, a z gitarą na barbakanie. Kobiety i matki świetnie zrozumieją o czym pisze w aspekcie strachu, lęku i traumy. Faceci powinni się bać” – zapewnia autorka.

To książka oczywiście subiektywna, ale i mam nadzieje motywująca. To historia dziewczyny z hutniczo – górniczego miasta, która postanowiła iść własną drogą. Drogą trudną. To historia tysięcy fotografii i jej bohaterów. Przez wiele lat sama wychowywałam synów – w tym leżącego Marcinka, który ostatecznie odszedł po 14 latach walki. To historia dziewczyny, która żyła z fotografii co wydawało się niemożliwe. To historia o tym, że zawsze jest nadzieja. To duże poczucie humoru. To jakby czytanie o własnym podwórku – wszak w Głogowie znamy się wszyscy. Prawda jednego człowieka – mówi Anna Hamza, autorka książki i prezes Fundacji Owoc Głogu.

Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność Fundacji Owoc Głogu. Darowizna to minimum 50 złotych na konto Fundacji. Już teraz można zamówić wersje maszynopisowe. Wersja drukowana książki będzie dostępna za kilka miesięcy.

Link do konta TU

Choć autorka nie chce zdradzać szczegółów pokazujemy kilka zdjęć, jakie znajdują się w publikacji Anny, bo jest tam bardzo dużo ciekawych fotografii, oczywiście z Głogowa.

Zdjęcia: Anna Hamza